Dieta dla zdrowia i planety

W ramach projektu MAMY RADY NA ODPADY. DIETA DLA ZDROWIA I PLANETY, nasi uczniowie mieli dziś przyjemność uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez panią Weronikę Szumlak i pana Nicola Żyłę, których celem było pokazanie jak duże znaczenie ma świadomość ekologiczna i działanie każdego z nas zarówno przy prawidłowej segregacji odpadów, jak i ograniczaniu ich produkcji. Uczestnicy spotkania oprócz wysłuchania ciekawego wykładu połączonego z dyskusją przygotowali dietetyczne posiłki, na koniec otrzymali pamiątkowe gadżety. Za organizację warsztatów dziękujemy Stowarzyszeniu Pozytywni Klub Myśli Społecznej Inicjatywy-Nysa. Podziękowania składamy także zaproszonym gościom pani Teresie Wilk I Panu Marianowi Ptakowi. 🙂

Wykonali Kapsułę Czasu

Klasa 4b ze swoją wychowawczynią Panią Anią Rybotycką na godzinie wychowawczej wykonała Kapsułę Czasu. Uczniowie napisali swoje postanowienia ale także najskrytsze marzenia. Za 4 lata kapsuła zostanie otwarta… wówczas dowiemy się co udało nam się zrealizować.

Z wizytą w nowoczesnej bibliotece

W ten cudowny, pogodny dzień 5 października uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią panią Anią wybrali się do Biblioteki Miejskiej, w której uczestniczyli w warsztatach bibliotekarskich poprowadzonych przez panią Gosię Osiadły. Tematem przewodnim były emocje. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, słuchały niezwykłego opowiadania, dyskutowały, grały w memory, relaksowały się przy muzyce, tworzyły prace plastyczne. Najwięcej frajdy sprawiły wszystkim zabawy z wykorzystaniem interaktywnej maty. Na koniec spotkania uczniowie podziękowali pani Gosi za wyjątkowe zajęcia i wręczyli kartkę, którą specjalnie na tę okazję wykonała Róża Figura. Dziękujemy!

Sprzątamy dla Polski

We wtorek, 4 października uczniowie klas 1-4 brali udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski „, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Dla Polski”. Podjęte działania miały na celu uświadomienie uczniom i pokazanie lokalnej społeczności, jak ważna jest dla nas dbałość o środowisko oraz ochronę klimatu. Dzieci kształtowały tym samym postawę odpowiedzialności i troski o naszą ojczyznę .

Warsztaty bibliotekarskie

W dniu dzisiejszym, 4 października  uczniowie klasy 2a ze swoją wychowawczynią Panią Agnieszką mieli przyjemność uczestniczenia w ciekawych warsztatach bibliotekarskich przeprowadzonych przez Panią Gosię Osiadły. Uczniowie rozmawiali na temat różnych emocji, które towarzyszą każdemu z nas. Następnie malowali kamyczki i przystąpili do akcji #kamyczek. Wielką radością okazały się zabawy interaktywne na macie. Serdecznie dziękujemy za fantastyczne zajęcia

"Babie lato w Górach Opawskich"

Już po raz 12 odbył się rajd „Babie lato w Górach Opawskich” zorganizowany przez Klub KTK KTUKOL przy mocnym wsparciu ZS Głuchołazach. Oczywiście nie zabrakło na nim bardzo licznej grupy uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły, którzy wędrowali ścieżkami Gór Opawskich pod przewodnictwem uczniów ZS i naszych pań: Agnieszki, Alicji, Jolanty, Renaty i Ewy. Wszyscy uczestnicy za zaliczenie trasy i wykonanie różnorodnych zadań zostali nagrodzeni certyfikatami i pamiątkowymi medalami. Klasy 1a, 1b i 3a otrzymały również statuetki i wyróżnienie dla turystycznej klasy. Swój „Taniec czarownic” na scenie zaprezentowali uczniowie klas 4a i 3a oraz dzieci z klasy 3a zaśpiewali piosenkę „Budujemy łódź”. Dzisiejsza impreza po raz kolejny pokazała, że jesteśmy jedną wielką szkolną rodziną. Dziękujemy KTK KTUKOL i wszystkim współorganizatorom za wspaniała imprezę i czekamy na kolejne.

Tak obchodziliśmy Dzień Chłopca

W dniu dzisiejszym 30 września w klasach 1-3 obchodziliśmy Dzień Chłopca. Nasi mali mężczyzni zostali obdarowani prezentami od dziewczynek. Uśmiechy mówią same za siebie! To był udany dzień! Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

Dnia 30 września 2022 r. w godzinach od 10:00 do 11:00 odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy ukończyli 13 rok życia. Naszą reprezentantką została Aleksandra Janicka ( kl. VIII a). Drugie miejsce zajął Aleksy Gondek ( kl. VIII a).
Gratulujemy !!

Świetlica szkolna - "Eko Eksperymentatorium"

Miniony tydzień 24-28 września rozpoczęliśmy od udziału w grze online „EkoEksperymentarium”, której celem było poznanie łatwych, „domowych” sposobów dbania o środowisko. Wykonaliśmy również piękne, jesienne liście. Tydzień zakończyliśmy Świetlicowym Dniem Chłopaka, podczas którego dziewczęta zaprojektowały wspaniałe kreacje dla naszych Panów oraz zaprosiły na seans filmowy.

Mały Drużynowy Turniej Terenowy w Parku Krajobrazowym "Góry Opawskie"

W dniu dzisiejszym 29 września nasza drużyna z klas 3a i 3b w składzie: Nel Szenawa, Zuzanna Wilczyńska, Dawid Staliś i Filip Stawiński pod opieką pani Jolanty Midor brała udział w pierwszej edycji Małego Drużynowego Turnieju Terenowego w Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”. Uczniowie rozpoznawali zwierzęta i ich tropy oraz rośliny poprzez różne zmysły. Rozwiązywali trudny test. Musieli wykazać się nie tylko doskonałą wiedzą przyrodniczą ale również sprawnością. Doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami i zostali za to nagrodzeni. Organizatorzy nie tylko wspaniale przygotowali cały turniej, ale zadbali też o pyszne pierogi i kiełbaskę z grilla. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy brali udział w wesołych zabawach ruchowych i płukali złoto. Serdecznie gratulujemy naszej drużynie, którą przygotowywały panie Jolanta Midor i Anna Zając. Organizatorom serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejną edycję.

Miejsko-gminne sztafetowe biegi przełajowe

W miniony weekend 24 września odbyły się miejsko-gminne sztafetowe biegi przełajowe. Uczniowie Naszej szkoły na trudnych trasach leśnych spisali się bardzo dobrze osiągając wyniki:
– Dziewczęta klas 4-6 – 2 miejsce
– Chłopcy klas 4-6 – 1 miejsce
– Chłopcy klas 7-8 – 2 miejsce
Wszystkim serdecznie gratulujemy

Rozpoczęcie projektu ENGLISH SPECIAL DAYS

Przyszła jesień… Zawitała również na lekcje języka angielskiego.
Klasy 1a, 1b oraz 2b pod kierownictwem Pani Ewy Śmietanki rozpoczęły realizację ogólnopolskiego projektu ENGLISH SPECIAL DAYS. W ramach projektu, każdego miesiąca, dzieci wykonują ciekawe zadania językowe, prace manualne oraz poznają techniki aktywnego uczenia się poprzez zabawę.

Świetlica szkolna - cykl zajęć z pierwszej pomocy

We wtorek 20 września rozpoczęliśmy cykl zajęć z pierwszej pomocy. W tym tygodniu dzieci brały udział w warsztatach, podczas których próbowały udzielić pierwszej pomocy w przypadku omdlenia, skaleczenia oraz krwotoku z nosa. Każdy otrzymał książeczkę ze wskazówkami jak należy postępować oraz przypomnieniem jak skutecznie wezwać pomoc medyczną. Wszyscy spisali się na medal, a to jeszcze nie koniec …

Spotkanie z paniami policjantkami

W dniu dzisiejszym 19 września uczniowie klas 1-3 spotkali się z paniami policjantkami, które przypomniały o zasadach bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, w drodze do szkoły i ze szkoły. Dziękujemy

Patriotyczne Biegi Przełajowe

W sobotę 17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Patriotycznych Biegach Przełajowych dzieci i młodzieży w ramach
I Górskiego Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
Wiktor Hapek- I miejsce
Patryk Sobociński- I miejsce
Ksawery Pachur- I miejsce
Gracja Kasprzycka- II miejsce
Hania Lisowska- II miejsce
Malwina Małczyk- II miejsce
Julian Matlach – III miejsce
Krzysztof Tylkowski- III miejsce
Marcel Matlach- IV miejsce
Daniel Żak- IV miejsce
Dawid Baran- IV miejsce
Paulina Zielińska- V miejsce
Gracjan Grabiec- V miejsce

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w klasach 1- 3 oraz świetlicy szkolnej było pięknie, kreatywnie i kolorowo !!

Szlakiem złota na piechotę i rowerem

Grupa uczniów naszej szkoły brała udział w międzynarodowym projekcie „Szlakiem złota na piechotę i rowerem”. W ramach realizacji projektu spotkali sie z rówieśnikami z Czech. Była wspólna zabawa, biesiadowanie i rywalizacja na hulajnogach. W wydarzeniu brali udział włodarze przygranicznych miejscowości. Dopisywały dobre humory i pogoda.

W świetlicy szkolnej - przygody detektywa Pozytywki

W minionym tygodniu 5-9 września dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe poznały przygody detektywa Pozytywki, następnie same próbowały odnaleźć zaginiony regulamin świetlicy (z którym wnikliwie się zapoznały). Odbyły się też zajęcia sportowe oraz plastyczne – malowanie doniczek wykonanych z plastikowych butelek oraz kamyczków. Wykonaliśmy pociąg wakacyjnych wspomnień, aby zakończyć etap wakacji i przywitać nowy rok szkolny i nowe wyzwania, jakie ze sobą niesie.

Komenda Powiatowa Policji w Prudniku zaprasza

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowy wydarzeniu zoorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku. Wszyscy pracownicy placówki włożyli wiele serca i pracy, żeby umilić nam czas, dostarczyli wrażeń i częstowali pysznymi przekąskami. Były dmuchańce, cukrowa wata, popcorn, naleśniki z czekoladą, galaretki, soczki i grochówka. Zwiedziliśmy komendę- dyżurkę, strzelnicę, cele. Obejrzeliśmy pokaz psów policyjnych, były symulatory miasteczka, konkursy z nagrodami, fotobudka i wielka maskotka Policusia

Narodowe Czytanie "Ballad i romansów"

W sobotę 3 września nasz uczeń Antoni Sojka oraz nasze nauczycielki: pani Patrycja Prochot – Sojka, Alicja Krzan i Anna Zając wzięły udział w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów ” Adama Mickiewicza. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejsko -Gminną Bibliotekę Publiczną w Głuchołazach we współpracy z panią Patrycją.

Inauguracja roku szkolnego 2022-2023

Rok szkolny 2022/2023, rozpoczął się uroczystą akademią. Podczas akademii pani dyrektor Jolanta Błaszczyk powitała gościa, panią Naczelnik Wydziału Oświaty – Krystynę Kubiszyn. Wspomniano też rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor ogłosiła, że rok szkolny 2022/23 został rozpoczęty.

Rok szkolny 2021-2022

Otrzymaliśmy tytuł SZKOŁY Z KLASĄ
Mamy to- nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł SZKOŁY Z KLASĄ.
Roczna, intensywna praca naszych nauczycielek, realizatorek i koordynatorek projektu, pań Alicji Krzan, Jolanty Midor i Agnieszki Górniak-Rudeckiej, udział w wielogodzinnych szkoleniach, kursach i webinarach, testowanie razem z dziećmi i całym gronem pedagogicznym innowacyjnych metod pracy, takich jak design thinking, agile, odwrócona lekcja, projekty edukacyjne i uczenie przez odkrywanie zaowocowało wieloma zmianami w pracy pedagogicznej szkoły oraz otrzymaniem tytułu SZKOŁY Z KLASĄ. A to wszystko pod czujnym okiem Dyrekcji. GRATULUJEMY!! Wielkie podziękowania dla Fundacji Szkoła z Klasą.
Laptopy od Fundacji Szkoła z Klasą

Miło nam poinformować, że w ramach programu wsparcia szkół, w których uczą się dzieci z Ukrainy prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą, przy wsparciu firmy Prodata ze środków Intel Corporation otrzymaliśmy sprzęt komputerowy – 8 laptopów oraz wsparcie szkoleniowe dla naszych nauczycieli. 1 czerwca 2022 r. Pani Dyrektor podpisała z Fundacją Szkoła z Klasą umowę o współpracy.

Uroczysta gala w Brzegu

 Nasze posłanki na Sejm Dzieci i Młodzieży Natalia Pawlik i Zofia Ptak wzięły udział w uroczystej gali podsumowującej Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe oraz konkursy organizowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty. Gala odbyła się w Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu. Mandaty poselski nasze uczennice przyjęły z rąk Wojewody Opolskiego Pana Sławomira Kłosowskiego przy udziale Opolskiego Kuratora Oświaty Pana Michała Sieka. Uroczystość przebiegła w bardzo podniosłej atmosferze. Oto kilka zdjęć z przebiegu uroczystości.

"Calineczka" w wykonaniu uczniów i nauczycieli
Kolejny raz przenieśliśmy się do krainy bajek. Tym wydarzeniem otworzyliśmy świat dziecięcej wyobraźni.
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla przedszkolaków i uczniów naszej szkoły spektakl teatralny pt. „Calineczka”.
Nasze uczennice na Sejmie Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Tym razem w XXVIII edycji uczestniczyły uczennice klasy ósmej Natalia Pawlik i Zofia Ptak. Aby osiągnąć mandat posła trzeba było wykonać trudną pracę projektową. Opiekunem projektu była Danuta Wójcik. Spośród wszystkich szkół podstawowych województwa opolskiego tylko trzy szkoły, w tym nasza sprostała temu wyzwaniu i uzyskała mandaty poselskie. Natalce i Zosi życzymy owocnych obrad na sali Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej a pozostałych uczniów zachęcamy do podejmowania tak ambitnych wyzwań.

Sukcesy w konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"
31.05. odbyło się w Opolu podsumowanie Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”-etap wojewódzki, w którym uczennica klasy 8a – Zosia Ptak zajęła pierwsze miejsce. Nagrodę w jej imieniu odebrała opiekunka pracy – Dorota Golanowska-Ptak. Natomiast szkoła otrzymała podziękowania w postaci statuetki za uczestnictwo w finale wojewódzkim 29. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę 2022 ” z rąk Przewodniczącego Porozumienia Oddziału PTTK Województwa Opolskiego – Lucjusza Bilika.
Projekt edukacyjny "Powiat nyski walczy z nadwagą..."

nasi uczniowie uczestniczyli w evencie w ramach projektu edukacyjnego”Powiat nyski walczy z nadwagą, otyłością i cukrzycą – efektywne zapobieganie chorobom cywilizacyjnym w województwie opolskim” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Apel z okazji 3-Maja

„Witaj majowa jutrzenko” – pod takim hasłem nasi uczniowie z klasy 5a, pod kierunkiem pani Ewy Janickiej przedstawili okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji.

Uroczyste obchody Konstytucji 3 Maja

Uczennice klasy 8a reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystości 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i złożyły przed Pomnikiem Weteranów Walk o Niepodległość wiązankę kwiatów w celu upamiętnienia tej ważnej dla historii Ustawy Rządowej.

W klasach I-III patriotycznie - święta majowe
Witaj majowa jutrzenko,świeć naszej polskiej krainie!
Każdego roku uczniowie naszej szkoły upamietniają ważne wydarzenia z naszej historii, oprócz ciekawych zajęć interaktywnych uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne poświęcone świętom majowym. W ten sposób podkreślili doniosłość tych chwil w naszej historii. Tego typu działania wpływają na kształtowanie naszej tożsamości i wartości szczególnie ważnych dla nas Polaków 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Nasza Pani Dyrektor Europejską Ambasadorką

27 kwietnie Marszałek Województwo Opolskie Pan Andrzej Buła powołał w zaszczytny poczet Europejskich Ambasadorek dwie wspaniałe członkini zarządu naszego Stowarzyszenia Jolanta Trytko i Jolanta Błaszczyk – z całego serca gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni

Nasze uczennice posłankami na Sejm Dzieci
Wiadomość z ostatniej chwili.
Właśnie dotarła do nas informacja, że nasze dwie uczennice: Natalia Pawlik i Zofia Ptak zostały posłankami na tegoroczny Sejm Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy!
Nasza nauczycielka na łamach wydawnictwa OPERON

Wpis naszej nauczycielki Jolanty Midor o Metodzie Ortograffiti znalazł się na pierwszej stronie Wydawnictwa Operon.

Mamy rady na odpady

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Mamy rady na odpady – kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego”. W ramach kampanii edukacyjnej 22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi nasi uczniowie pod opieką swoich wychowawczyń, zaopatrzeni w worki i rękawiczki zbierali śmieci z terenów zielonych naszego miasta. Była to nie tylko wspaniała lekcja ekologii, ale również świetna zabawa. Film z tego wydarzenie przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego znajduje się na naszym szkolnym FB.

Warsztaty pisankarskie z Muzeum Ziemi Prudnickiej

Dzisiaj nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w warsztatach pisankarskich prowadzonych przez panie z Muzeum Ziemi Prudnickiej. Dzieci dowiedziały się, co to są pisanki i czym różnią się od kraszanek. Następnie metodą pisania woskiem  ozdabiały swoje jajka. Podczas warsztatów panowała niezwykle miła atmosfera, a prace dzieci wyszły przepiękne.Pomysłodawcą i koordynatorem zajęć była pani Agnieszka Górniak-Rudecka.

E-Planetobus z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole

Dzisiaj nasi uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach online „Gwiazdozbiory i Układ Słoneczny” z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci nie tylko odwiedziły planetarium, ale poprzez Teams spotkały się z wykładowcami Centrum. Koordynatorami spotkania były panie Agnieszka Migus i Jolanta Midor.

Ogólnopolski Konkurs plastyczny "Kartka dla Ukrainy"

Uczniowie klasy 2a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci „Kartka dla Ukrainy”. Pod kierunkiem pani Joli wykonywali projekty kartek wielkanocnych. Za swoje prace zostali nagrodzeni dyplomami. Prace wykonali: Natalia Bilińska, Marcel Graca, Karolina Bogocz, Pola Gołębiowska, Jagoda Jarosz, Alan Lalik, Mateusz Nogieć, Wiktoria Sołowska, Amelia Staśkiewicz i Natalia Warycka.

Tradycje wielkanocne i wizyta klasy 2a w Bibliotece Miejskiej
1 kwietnia, gdy za oknem pojawił się śnieg klasa 2a ze swoją panią Jolantą wzięli udział w Bibliotece miejskiej w zajęciach bibliotecznych  o tematyce wiosennej.  W związku z  aurą spotkanie w bibliotece rozpoczęło sie od przysłowia „Kwiecień, plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata.  Bibliotekarka wraz z chętnymi uczniami oraz panią Jolanta Midor przeczytała głośno książkę pt.”Wielkanoc” Małgorzata Strzałkowskiej, by potem dyskutować na temat tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Aby przyswoić wiedzę, drugoklasiści obejrzeli filmik pt.”Tradycje Świąt Wielkanocnych”. Dzięki niemu dowiedzieli się ,że największa palma wielkanocna w Polsce jaką wykonano wynosi 38 m, waży 400 kg, natomiast największe jajko- ekspozycja- 2 metrowe pomalowane w wzory kaszubskie mieści się na rynku w Wejherowie.
Były  także zagadki wielkanocne, a w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi cukierek.🐰🐥. Na koniec zajęć pani Jola wraz z bibliotekarką Gosią wspólnie przeczytały świetne opowiadanie Renaty Piątkowskiej pt. „Prima Aprilis”z książki „Gdyby jajko mogło mówić”, był też czas na wypożyczenie książek przez uczniów.
VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania
Dzisiaj w CK odbył się VIII gminny Konkurs Pięknego Czytania. W kategorii klas 1-2 nasze uczennice zajęły dwa pierwsze miejsca.
Nel Szenawa – I miejsce – podopieczna Anny Zając,
Amelia Staśkiewicz – II miejsce – podopieczna Jolanty Midor
W kategorii klas 3-4 Kornelia Stokłosa zajęła III miejsce – podopieczna Alicji Krzan.
Światowy Dzień Wody z PAH

W dniu 22 marca uczniowie klasy 1a,1b i 2b obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ WODY z PAH. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i co za tym idzie, konieczność dbania o nie💧💦💧

Mali Ogrodnicy rozpoczynają wiosenne prace

Mali Ogrodnicy z klas 2a i 3a rozpoczynają wiosenne prace. Dzisiaj malowali drzewka w naszym śliwkowym sadzie.

Witamy wiosnę
Marzanno,Marzanno Ty zimowa panno…
tymi słowami pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę 🌷🌷🌷
Klasy 1-3 wraz ze swoimi paniami udały się z Marzanną
 i kolorowymi gaikami w miejsce, gdzie została spalona papierowa kukła.
 Z utęsknieniem czekamy na słoneczne dni i ciepły powiew wiatru 🌞
Polonez na Rynku

Dzisiaj na Rynku naszego miasta tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół zatańczyli poloneza, następnie do wspólnego tańca przyłączyli się mieszkańcy miasta. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a.

Poznajemy Opolskie Parki Krajobrazowe

W naszej szkole odbył się II etap – Parkowy I edycji wojewódzkiego konkursu przyrodniczego „Poznajemy Opolskie Parki Krajobrazowe”. Gościliśmy u siebie uczniów z 13 szkół powiatu prudnickiego i gluchołaskiego. Każdą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 15 zadań ogólnych, 10 parkowych oraz rozpoznawali 10 gatunków flory i fauny. Panowała bardzo przyjazna atmosfera a uczniowie wykazali się rozległą wiedzą przyrodniczo-geograficzną oraz dot. parku krajobrazowego „Góry Opawskie”.

67. Konkurs Recytatorski
Znamy wyniki 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I-VI szkół podstawowych:
1 miejsce- Nel Szenawa
2 miejsce- Amelia Sposób
2 miejsce- Maria Popyk
3 miejsce- Zofia Stonoga
Wyróżnienie- Lilianna Krzaczek
Wyróżnienie- Lena Pachura
W Turnieju Wywiedzione ze Słowa nagrodę jury otrzymali: Miłosz Kolczarek i Dominik Gondek
Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki
Uczniowie klasy 1b i 2a rozpoczęli realizację zadań w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. Głównym celem projektu jest zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką. Budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Dzieci poznają matematykę poprzez wykonywanie różnych ciekawych zadań.
Pierwszy moduł „Matematyka w kuchni” już za nimi. Była to niesamowita przygoda.
Dzień Otwarty

19 lutego gościliśmy w murach naszej szkoły przedszkolaków i ich rodziców. Przygotowaliśmy dla nich szereg niespodzianek. Były zajęcia techniczne, kino z bajką w wykonaniu naszych nauczycieli, sala robotów, pociąg do bajek, sala sensoryczna, labirynt pajęczy, językowo – kolorowo, kraina zakładek i wiele innych niespodzianek. Zadbaliśmy  o słodki poczęstunek i niesamowita atmosferę. Wszyscy doskonale się bawili i bardzo niechętnie opuszczali nasze mury. Dziękujemy!

Stypendia Sportowe Burmistrza Głuchołaz

Z inicjatywy Burmistrza Głuchołaz po raz 15. wręczane są stypendia sportowe dla uczniów, którzy w 2021 roku  otrzymali ocenę z zachowania minimum dobrą oraz zdobyli medal minimum mistrzostw województwa opolskiego lub wyżej w zawodach Szkolnego Związku Sportowego lub oficjalnych zawodach okręgowych związków sportowych i stowarzyszeń należących do Opolskiej Federacji Sportu. Burmistrz Głuchołaz nagrodził także sportowców z Gminy Głuchołazy, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym. 

Uczymy Dzieci Programować VIII edycja

Od września uczniowie klasy 2a pod kierunkiem pani Jolanty Midor realizowali zadania w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować.  Bawiąc się robotami i matą poznawali zasady kodowania i programowania. Od stycznia

Dzień Myśli Braterskiej

Do naszej szkoły uczęszczają zuchy, harcerze a także skauci, dlatego też z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Myśli Braterskiej, upamiętniającego urodziny założycieli skautingu, życzymy wszystkim wytrwałości w zmienianiu świata na lepszy i radości z czasu spędzonego z drugim człowiekiem.

Walentynki

Dziś naszą szkołę zalała fala czerwonych serduszek. Uczniowie pod czujnym okiem swoich pań świętowali dzień miłości i przyjaźni. Wszystkie dowody sympatii przyniosły wiele uśmiechu i radości

Jak Karnawał to Karnawał

Tegoroczny bal przebierańców odbył się 17 lutego. Wzbudził u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do zabawy klimat. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci. Kostiumy budziły zaskoczenie i zachwyt. Wszyscy świetnie się bawili do ulubionych przebojów muzycznych i zabawach z balonami, gazetami, krzesełkami. W salach na uczniów czekał słodki poczęstunek

Elektrośmieci

Podsumowanie akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki elektroodpadów  prowadzonej przez szkołę we współpracy z firmą Green Office Ecologic z Warszawy.   Dzięki Państwa zaangażowaniu  akcja przyniosła zamierzony cel wśród społeczności w postaci podniesienia świadomości ekologicznej dzieci oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie  odpadami.  Udała nam  się  wspólnymi silami zebrać – 1470 kg zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, za który otrzymaliśmy bon w wysokości 220 zł na zakup materiałów biurowych. Cieszymy się, że przyczyniliśmy się do poprawy jakości środowiska.

Bezpieczne ferie
Bezpieczne ferie z grą edukacyjną „Bezpieczne wędrówki”
Nasi uczniowie klas drugich przypominali sobie zasady bezpiecznych zabaw zimowych podczas pracy, zabawy i rywalizacji zespołowej z wykorzystaniem gry edukacyjnej „Bezpieczne wędrówki” Fundacji PZU.
Stypendium dla Natalki
Miło nam poinformować że nasza uczennica Natalia Pawlik otrzymała roczne stypendium
w ramach projektu realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 (Poddziałania 9.1.5) pn. „Wspieramy najlepszych”.
Serdecznie gratulujemy 🙂
Prezent dla Babć i Dziadków

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasi najmłodsi uczniowie pod kierunkiem swoich pań przygotowali niespodziankę. Wspólnie nagrali piosenkę i własnoręcznie  wykonali drobne upominki. Warto obejrzeć!

Spotkanie z teatrem

13 stycznia uczniowie klas I- III uczestniczyli w „Interaktywnym spotkaniu z bajką”. Zespół Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa przygotował niezwykły spektakl, w trakcie którego dzieci obejrzały fragmenty 4 bajek „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” i „Pocahontas”. Największą atrakcją była zabawa w otoczeniu baniek mydlanych. Na koniec spotkania wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia wręczono upominki.

Depresja to choroba

Materiały przesłane przez Fundację Dbam o Mój Zasięg w ramach kampanii „Dobrze, że jesteś”

Ogólnopolski Projekt Szkoła z Klasą

Od września nasi nauczyciele, aby podnieść swoje kompetencje i  wprowadzić nowoczesne narzędzia edukacyjne i innowacyjne metody pracy, takie jak design thinking w edukacji, agile, odwrócona lekcja, projekty edukacyjne, czy uczenie przez odkrywanie. przystąpili do Programu Edukacyjnego „Szkoła z Klasą’. Liderkami są panie Jolanta Midor, Agnieszka Górniak-Rudecka i Alicja Krzan. Do tej pory poznały metodę odwróconej lekcji i przeprowadziły cykl lekcji z jej wykorzystaniem.

Mamy piękny plac zabaw

Wspólnymi siłami i przy ogromnym wsparciu ludzi o wielkich sercach mamy piękny plac zabaw. Prace ziemne sfinansowała Firma Schattdecor, a wykonała je Firma Pana Waldemara Miksy. Jedną z zabawek ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Mariusz Migała, pozostałe zakupiła Gmina Głuchołazy. Cały sprzęt zainstalował Pan Grzegorz Gunia. Wszystkim zaangażowanym w powstanie tak pięknego terenu do zabaw dla naszych dzieci serdecznie dziękujemy.

Lekcje z Sieciakami

Nasza szkoła rozpoczyna realizację projektu edukacyjnego „Lekcje z Sieciakami”. Projekt ma na celu wsparcie nauczycieli i pedagogów w procesie edukowania dzieci klas 3-8 w zakresie bezpiecznego poruszania się po Internecie. Właśnie otrzymaliśmy pakiet materiałów. Dziękujemy!

Podziękowania

 

Nasi uczniowie, jak co roku wzięli udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. Dotarły do nas podziękowania.

Otrzymaliśmy też podziękowania za udział w XXI edycji Szlachetnej Paczki. Nasi uczniowie nie tylko wiedzą, co to jest patriotyzm, ale przede wszystkim mają wielkie i gorące serca oraz potrafią się dzielić z innymi.

Trochę magii świąt dla podopiecznych ZOLu
W miniony wtorek udaliśmy się z coroczną wizytą do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Głuchołazach, aby podzielić się Magią nadchodzących świąt. Przekazaliśmy ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów i nauczycieli, a także nagranie Jasełek aby umilić przedświąteczny czas pacjentom.
Dziękujemy za piękny prezent – obrazek wykonany przez pacjentów oraz podziękowania .
Szkolne Jasełka

🎄🌟” Co odmieniło naszą klasę”- pod takim tytułem odbyły się w miniony piątek tegoroczne szkolne jasełka. Uczniowie przy wspólnym kolędowaniu, śmiechu i refleksji płynących z przedstawienia mogli wkroczyć w piękny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Pięknym występem uraczyła nas klasa 3 A i 3B z Panią Agnieszką Rudecką i Alicją Krzan . 🌲✨

Rodacy-Bohaterom
Dzięki wielkiej ofiarności Rodziców naszych uczniów, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników szkoły udało nam się przygotować 16 paczek dla Rodaków z kresów wschodnich.
Składamy ogromne podziękowania za tak serdeczny odzew. Jesteśmy niezmiernie wzruszone, że w tak trudnym czasie otworzyliście swoje serca na potrzeby innych.
Dobro wraca… niech powróci do wszystkich darczyńców ze zdwojoną siłą…Dziękujemy za to, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc…Koordynatorki akcji w naszej szkole Agata Siwiec i Dorota Golanowska – Ptak.
Konkurs wiedzy o świętach w języku angielskim
W zeszłym tygodniu nauczyciele języka angielskiego naszej szkoły: Małgorzata Iwańska, Bogusław Rauch i Ewa Śmietanka zorganizowali konkurs wiedzy o świętach Bożego Narodzenia w tradycji anglosaskiej. Uczniowie brali udział w quizie w języku angielskim na temat tradycji, zwyczajów, symboli, potraw i postaci występujących w tej szczególnej porze roku. Konkurs sprawił wiele radości biorącym udział uczniom.
Najlepszą wiedzą wykazała się klasa 6a.
Szlachetna Paczka dla pani Weroniki
W świątecznym nastroju, z otwartymi sercami na potrzeby drugiego człowieka włączyliśmy się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom przygotowaliśmy upominki dla pani Weroniki, by nadchodzące Święta były wyjątkowym, magicznym czasem.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom,którzy tak hojnie wsparli naszą inicjatywę darami lub wpłatami
Czas cudów - pdziękowanie

O tym, że warto pomagać doskonale wiedzą nasi nauczyciele i uczniowie. Już kolejny raz wsparli Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Paczkowie.

XXVIII Konkurs Recytatorski Poezja Jesienią

XXVIII Konkurs Recytatorski Poezja Jesienią za nami. Naszą szkołę reprezentowała grupa 7 uczniów z klasy 2a i 2b. Zaprezentowali się wspaniale. II miejsce zajęła Nel Szenawa z 2b(podopieczna p. Beaty Puzia), a na III miejscu uplasował się Kacper Jaworski z 2a (podopieczny p. Jolanty Midor). Ogromne brawa dla wszystkich naszych recytatorów.

"Rodacy-Bohaterom"
Szanowni Rodzice!
Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych będzie brała udział w akcji Rodacy Bohaterom. Zbieramy produkty spożywcze (według listy, którą będą mieli Wychowawcy klas), aby z nich skompletować paczki świąteczne dla bohaterów mieszkających na Kresach Wschodnich. Akcja będzie trwała do 10 grudnia.
Wszelkich informacji na temat akcji udzielają jej koordynatorki: p. Agata Siwiec i Dorota Golanowska-Ptak.
Bardzo liczymy na Państwa pomoc, zaangażowanie i otwarte serca.
Dzień Postaci z Bajek
Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.
W naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK😊
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu i pięknym, patriotycznym apelem w wykonaniu naszych uczniów.
Wyróżnienie dla Natalki w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować,że nasza uczennica Natalia Tylkowska otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym w ramach projektu „Op@lskie dla podstawówek-zdalne nauczanie zbliża”.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia
W ramach ogólnopolskich programów edukacyjnych „Śniadanie daje moc” i „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie klas 1-3 przygotowali samodzielnie zdrowe, pełnowartościowe śniadanie. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Prymus Opolszczyzny

W dniu dzisiejszym Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne otrzymało list gratulacyjny od Marszałka Województwa Opolskiego dotyczący naszego ucznia Michała Zabłockiego,który został laureatem Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny 👏

Wycieczka klas 2a i 3a do Paczkowa

22. 10 uczniowie klas 2a i 3a wybrali się na wycieczkę do Paczkowa. Najpierw spacerując wzdłuż murów obronnych i baszt poznawali legendy paczkowskie, podziwiali Rynek i Kościół z unikatową Studnią Tatarską, następnie udali się do  magicznego miejscu – Metamuzeum, gdzie teraźniejszość miesza się z przeszłością, technika z mechaniką, a zabawa z nauką. Na koniec szaleństwa w Studio Kids w Nysie.

Tydzień Dbania o Relacje

Dzisiaj uczniowie i nauczyciele naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Życzliwości w ramach Tygodnia Dbania o Relacje. Był to dzień okazywania sobie życzliwości. Z ust wszystkich nie schodził szczery uśmiech. Symbolem święta był kolor żółty, dlatego dominował on w strojach dzieci i nauczycieli. Każdy miał też przypiętą żółtą kokardkę. W klasach nie zabrakło wesołych zabaw integrujących dzieci.

Zajęcia dogoterapii
19 października w naszej szkole Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Leczniczo-Rehabilitacyjne w Głuchołazach zorganizowało zajęcia dogoterapii. Dwa wspaniałe pieski Lara i Luna bawiły dzieci. W zajęciach tych brali udział nasi uczniowie.
Spotkanie z pieskami przyniosło wiele radości.
Nie zmarnuj swojego talentu

15.10  uczniowie klas II-V doskonale bawili się podczas realizacji Ogólnopolskiego Projektu Profilaktycznego „Nie zmarnuj swojego talentu”. Zajęcia przeprowadzili nasi goście, panie Mirella i Justyna oraz cudowna maskotka, która rozbawiła nas do łez. Koordynatorem projektu była pani Agata Siwiec. Składamy serdeczne podziękowania naszemu Burmistrzowi za pomoc w zorganizowaniu zajęć.

Warsztaty kulinarne 1a
Uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach wypiekania pizzy organizowanych przez panią Lucynę Stadnik oraz panie z KGW w Charbielinie.
Gotowanie to jedna z ważniejszych umiejętności, którą każde dziecko powinno zdobywać, aby w dorosłym życiu cieszyć się zdrowiem. Podczas samodzielnego gotowania wiemy co jest na talerzu, uczymy się kreatywności oraz poznajemy nowe smaki 😊
Pasowanie pierwszoklasistów
Dzisiaj swoje święto mieli nie tylko nauczyciele. Pierwsze najważniejsze ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. W tym ważnym dniu towarzyszyli im rodzice. Gratulujemy.
Naszym najmłodszym kolegom życzymy samych sukcesów.
Dzień Edukacji Narodowej - nasi nagrodzeni

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej liczne grono naszych nauczycieli i pracowników obsługi zostało nagrodzonych. Nagrodę Ministra otrzymała pani Agnieszka Migus, Nagrodę Burmistrza pani Jolanta Midor i panowie Roman Beski i Daniel Szenawa. 16 osób otrzymało Nagrodę Dyrektora.

Bądź bezpieczny-noś odblaski
Dziękujemy firmie SWATT Hurtownia Internetowa za możliwość wzięcia udziału w akcji „Uczniu bądź bezpieczny noś odblaski” 😊
Uczniowie klas pierwszych wiedzą jak niezwykle ważne jest bycie widocznym podczas drogi do szkoły i ze szkoły.
Lekcje zawodoznawcze z panią Anną Smoleń Matyjasik

01.10.2021r. uczniowie klas 8A i 8B wzięli udział w lekcjach zawodoznawczych. Zajęcia poprowadziła pani Anna Smoleń Matyjasik, która pracuje w Zespole Szkół Medycznych w Prudniku. Gość zaprezentował młodzieży tajniki pracy technika ortopedy, technika fizjoterapeuty i technika masażysty. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i wzbudziło wielkie zainteresowanie uczniów.

Nasza szkoła - Centrum Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Powolutku nasz pomysł stworzenia u nas Centrum spotkań szkół o tym zaszczytnym imieniu staje się faktem. 28.09 gościliśmy u siebie dzieci i nauczycieli ze Szkoły Specjalnej nr 10 z Wałbrzycha. Przywitała ich pani Dyrektor I wręczyła upominki związane z naszym miastem. Zaopiekowali się nimi uczniowie klasy 2a i pani Jola – współautorka Dziecięcej Odznaki Turystycznej Miasta Orderu Uśmiechu. Nasi mali przewodnicy pokazali im nasze piękne miasto i opowiedzieli legendy. Goście odwiedzili też siedzibę KTK KTUKOL w celu pobrania książeczek i otrzymania potwierdzenia realizacji zadań na Odznakę.
Dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejne.
Zajęcia Taekwondo

Uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach Taekwondo prowadzonych przez licencjonowanego trenera. Wszyscy doskonale się bawili.

Zajęcia karate tradycyjnego w klasach I-III

Pani Agnieszka Maciejczyk przeprowadziła z naszymi najmłodszymi uczniami cykl zajęć wprowadzających do karate tradycyjnego. Nie tylko uczniowie, ale również i nauczyciele doskonale się bawili.

Spotkanie z Policją
15 września naszymi gośćmi byli Policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach,którzy przypomnieli uczniom klas 1-3 i klasie 5a jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i ze szkoły, a także o czyhających na dzieci niebezpieczeństwach i sposobach radzenia sobie z nimi.
W klasach 7 i 8 policjanci rozmawiali o odpowiedzialności nieletnich. Tłumaczyli, jakie konsekwencje uczniowie mogą ponosić za łamanie norm i zasad obowiązujących w społeczeństwie.
Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke
Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy jednego z wielu naszych patronów – Kawalera Orderu Uśmiechu – pana Grzegorza Kasdepke.
Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Nasz gość został poddany trudnym próbom. Ze wszystkimi doskonale sobie poradził. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów z życia naszego gościa i świetnie się bawiliśmy.
Dziękujemy bardzo serdecznie za niesamowite spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne.
Różowa skrzyneczka już jest

Dziękujemy fundacji „Akcja Menstruacja” za dostarczenie do naszej szkoły bezpłatnie środków do walki z ubóstwem menstruacyjnym a także Pani Natalii Walczak za zorganizowanie Różowej skrzyneczki.