Obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych w roku 2020/21

W tym dniu realizowaliśmy różne inicjatywy. Uczniowie klas IV-VIII pracowali zdalni. Podczas zajęć wychowawczych uczniowie omawiali wiele zagadnień związanych z danymi osobowymi.  – Jak chronić dane osobowe?  – Obywatele a organy samorządu. – Bezpieczeństwo nieletnich. – Co to są dane osobowe i jak je chronić? Zajęcia miały charakter pracy indywidualnej i dyskusji moderowanej. Uczniowie klas młodszych mieli różne warsztaty, gry i zabawy związane z ochroną danych. Wykorzystano Geniboty, prezentacje, kodowanie i wiele innych. 

XIV Dzień Ochrony Danych Osobowych

Jutro XIV DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH.
Nasza szkoła od września bierze udział w X edycji programu „Twoje Dane – Twoja Sprawa” UODO i realizuje różne inicjatywy dotyczące ochrony danych osobowych.
Również jutro będziemy obchodzić Dzień Ochrony Danych Osobowych. Uczniowie podczas lekcji wychowawczych przypomną sobie, co to są dane osobowe i jak należy je zabezpieczyć.
PAMIĘTAJCIE! WASZE DANE- TO WASZA SPRAWA I OD WAS ZALEŻY JAK BĘDĄ ZABEZPIECZONE!

Nasza Szkoła w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli” organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.

W Warszawie w dniach 15 -16 października 2018r. nasz Inspektor Ochrony Danych Osobowych brał udział w szkoleniu przygotowującym do realizacji w. w. programu dotyczącego wprowadzenia RODO. Celem programu objętego patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli.

 OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY URZĘDU OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA. SKUTECZNA OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH. INICJATYWA SKIEROWANA DO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI”
W ramach tego programu cała nasza społeczność szkolna realizuje inicjatywy wprowadzające w tajniki RODO. Odbyło się już szkolenie wyjazdowe naszego inspektora oraz warsztaty dla nauczycieli. Na lekcjach WOS w klasach gimnazjalnych nauczyciele omawiali zagadnienia ochrony danych osobowych podczas wyborów. Klasy młodsze dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu. Podczas zamiany szkoły w Hogward uczniowie częstowali się „ODOsłodyczami” a nasi goście otrzymali „ODOperze”. Wszyscy uczestniczyli w pogadankach na temat „Ochrony danych osobowych w szkole i nie tylko”. Kolejne ciekawe inicjatywy przed nami. Wykaz naszej aktywności na stronie UODO: www.uodo.gov.pl/tdts