Rok szkolny 2022-2023

Artystyczna "Trójka" - wspomnień czar

We wtorek, 28 marca br., w sali widowiskowej CK odbyła się impreza artystyczna „Trójka” – wspomnień czar, która została przygotowana z inicjatywy pani bibliotekarki i przez Nią poprowadzona

Pasowanie na czytelników

Na początku stycznia uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Złożyli przyrzeczenie, że będą książki kochać i szanować, otrzymali dyplomy czytelnika i inne upominki. Uroczystość uświetniły występy uczennic z kl. 3 B.

Obchody miesiąca bibliotek - przekład Gracjana

Pani Patrycja Prochot – Sojka na lekcji języka polskiego zapoznała uczniów kl.6 a z twórczością księdza Jana Twardowskiego. Gracjan Grabiec, uczeń kl. 6 a, zafascynowany tymi wierszami, dokonał przekładu jednego z nich na język francuski. Polecamy miłośnikom tego języka i poezji ks.Twardowskiego.

O spacerze po cmentarzu wojskowym
Że też wtedy beze mnie
przewracali się w hełmie
lecąc twarzą bledziutką na bruk
Jurku z Wojtkiem i Jankiem
klękam z lampką i wiankiem
z czarnym kloszem sutanny u nóg
Przeminęło, odeszło w milczeniu
jak pod kocem na wycieczce ziemia—
świecę lampkę rękoma obiema
gdzie pod hełmem dawnych oczu nie ma

A propos d’une promenade autour du cimetière militaire
Que c’était aussi sans moi alors tombé dans leur casque volant visage pale sur le trottoir
Jurek avec Wojtek et Jan Je m’agenouille avec une lampe et une couronne avec un abat-jour en soutane noire aux pieds. Parti, parti en silence comme la terre sous une couverture lors d’un voyage.-
J’allume la lampe des deux moins ou il n’y a pas de vieux sous le casque

Książkowa pomoc dla dzieci z Ukrainy

Miło nam poinformować, iż Pani bibliotekarka Barbara Marcinkowska pozyskała dla naszej biblioteki książki w języku ukraińskim i angielskim dla dzieci i młodzieży. Fundatorem jest Fundacja Powszechnego Czytania w ramach akcji „Książka chroni” – Pomoc dla dzieci z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy!

Biegane dyktando dla klas 7 i 8

W drugiej turze bieganego dyktanda z trudnościami ortograficznymi zmagali się uczniowie klas 7 („Hymn” Juliusza Słowackiego) i 8 (Inwokacja z ” Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza). Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem. Dziękuję wszystkim uczestnikom!

Obchody miesiąca bibliotek - świat baśni

Z okazji miesiąca biblioteki nasza Pani bibliotekarka Barbara Marcinkowska zaprosiła nas do świata baśni. Rozwiązywaliśmy zagadki, odgadywaliśmy, z jakich baśni pochodzą rekwizyty, a także odgrywaliśmy scenki z „Jasia i Małgosi „. Wizyta bardzo nam się podobała!!!

A dziś w naszym bibliotecznym świecie baśni gościła klasa 2 B.

W ramach obchodów miesiąca bibliotek - biegane dyktando

W ramach obchodów miesiąca bibliotek i Roku Romantyzmu Polskiego pani bibliotekarka Barbara Marcinkowska zorganizowała kolejne biegane dyktando. Uczniowie klas 6 dyktowali i pisali fragment ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”.

Europejski Dzień Języków

W środę, 12 października, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, w ramach którego uczniowie klas 1a, 3b, 4a, 4b, 7, 8a i 8b przygotowali:   scenki w różnych językach,  wiersze, piosenki i łamańce  w trzech  językach. Wszystkie występy były wspaniałe i pokazały, jak ważna jest znajomość języków obcych, ale także naszego języka ojczystego w codziennym życiu. Cały program opracowały i przygotowały Panie: Magdalena Kubowicz, Barbara Marcinkowska oraz Ewa Śmietanka.
Za pomoc dziękujemy Pani Marzenie Barzyk.

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Rozpoczynamy obchody ważnego dla biblioteki miesiąca. Wykonaliśmy gazetki okolicznościowe, a od Pani Alicji Krzan i dzieci ze świetlicy biblioteka otrzymała wspaniałe życzenia.

Obchody miesiąca bibliotek pod hasłem "Czytamy globalnie dla pokoju i rozwoju"

W ramach obchodów miesiąca bibliotek, którego tegoroczne hasło brzmi: ” Czytamy globalnie dla pokoju i harmonii „, pani bibliotekarka Barbara Marcinkowska przeprowadziła 2 lekcje biblioteczne w klasach trzecich. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat lektury pt. ” Asiunia” Joanny Papuzińskiej, opowiadającej o dzieciństwie pisarki w czasie wojny. Uczniowie, pełni empatii i z wielkim zaangażowaniem, brali udział w dyskusji na temat zła, jakie niesie ze sobą każdy konflikt zbrojny.

Rok szkolny 2021-2022

Calineczka w wykonaniu uczniów i nauczycieli

Bajka „Calineczka”  w wykonaniu naszych uczniów i nauczycieli.

800-lecie Głuchołaz - Dyktando Biegane
Dla uczczenia ważnej dla miasta rocznicy pani bibliotekarka zorganizowała Biegane dyktando, zwierające krótką historię miasta i pochodzenie herbu.
Światowy Dzień Poezji

W poniedziałek, 21 marca, również nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Poezji. Klasa 5 A, pod kierunkiem pani bibliotekarki, czytała wiersze Jana Brzechwy i rozwiązywała krzyżówkę literacką, natomiast klasa 2 A z wychowawczynią uczestniczyła w imprezie czytelniczej na Rynku.

Pasowanie na czytelnika 1a
Dziś uczniowie klasy I A, po złożeniu ślubowania, zostali czytelnikami biblioteki naszej szkoły.
Otrzymali dyplomy oraz książki 📖
Pasowanie na czytelnika 1b

Dziś uczniowie klasy I B, po złożeniu ślubowania, zostali czytelnikami biblioteki naszej szkoły.

konkurs wiedzy o Harrym Potterze
Laureatami konkursów bibliotecznych, zorganizowanych w ramach obchodów Października Miesiąca Bibliotek Szkolnych są:
kl.8 a i 8 b: 1. Martyna Żuchowicz (8 b) 2. Amelia Basta (8 a) 3. Zuzanna Walków (8 b)
kl.7 a i b: Franek Musiał (7 a) 2. Jakub Kowalski (7 a), Marta Dąbrowska (7 b), 3. Dawid Kowalczyk (7 b)
kl.6: 1. Milena Milke, Ksawery Pachura 2. Krzysztof Tylkowski 3. Natalia Bolibczuk – Juszczak.
Miesiąc Baśni i Legend

Dziś w bibliotece gościła klasa 2 A z wychowawczynią panią Jolantą Midor. Rozmawialiśmy o baśniach i legendach, uczniowie rozwiązywali zagadki, pokazywali kalambury oraz przedstawiali teatrzyk kukiełkowy „Jaś i Małgosia”. Bardzo dziękuję za wizytę tak miłym i aktywnym gościom!

W czwartek  bibliotekę odwiedziła klasa 2 B z wychowawczynią panią Anną Zając. Było kreatywnie i wesoło. Dziękuję za wizytę i aktywny udział w spotkaniu!

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Do naszej szkolnej biblioteki zawitała JESIEŃ, a z nią PAŹDZIERNIK, miesiąc baśni i legend z całego świata. Odwiedzili nas również bohaterowie baśni „Jaś i Małgosia” i „Kopciuszek”. Wystawka zachęca uczniów do wypożyczania i czytania baśni i legend, w których kryje się dużo emocji oraz mądrych pouczeń.

 

 

Dyktando biegane

Dziś rozpoczęliśmy obchody Października – Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie klas 5a, 6, 7a, 7b, 8a i 8b wzięli udział w bieganym dyktandzie, które polegało na zapisaniu tekstów autorstwa patronów roku 2021: Stanisława Lema (kl.5), Tadeusza Różewicza (kl.6), K.K.Baczyńskiego (kl.7) i C.K. Norwida (kl.8 ). Jak widać na zdjęciach, młodzież była bardzo zaangażowana. Laureatami Dyktanda zostali:kl. 5 – Paulina Zielińska, Zosia Zająckl. 6 – Milena Milke, Natalia Bolibczuk – Juszczakkl. 7 – Gabriel Gancarz, Tomasz Wiktorkl. 8 – ex aequo – Maja Stajak, Alicja Studzińska, Zuzanna Walków, Weronika Świetlikowska.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła   
Wisława Szymborska

WITAM W BIBLIOTECE!

Nazywam się Barbara Marcinkowska i jestem Waszą bibliotekarką.

Ukończyłam bibliotekoznawstwo i informację naukową na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplomowe z filologii polskiej w Opolu oraz oligofrenopedagogiki w Nysie.

Kocham książki, które czytam od szóstego roku życia.
Interesuję się też filmem i teatrem, słucham „Starego Dobrego Małżeństwa”.
Moje motto życiowe to: „Nigdy nie mów: nigdy”.
Do zobaczenia w bibliotece. Więcej o niej – wkrótce!

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Nasza szkoła wzięła udział w  kampanii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci klas pierwszych. W jej ramach, podczas pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, każdy uczeń otrzymał książkę „Pierwsze abecadło” – antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych. Dla rodziców przeznaczona została broszura „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem”, która jest poradnikiem wspierania dziecka w nauce czytania. Szkoła otrzymała również kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Nasi nowi czytelnicy biblioteki

Dzisiaj, nasza Pani Bibliotekarka uroczyście przyjęła naszych pierwszoklasistów do „Braci Czytelniczej”. Uczniowie złożyli ślubowanie, wysłuchali próśb książek i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

"Trzymaj formę" w bibliotece szkolnej

Nasi uczniowie realizują projekt „Trzymaj formę”. W naszej bibliotece znajduje się dużo książek na temat zdrowia i zdrowego stylu życia. Zapraszam do ich wypożyczania!

Pasowanie na czytelnika

W poniedziałek, 9 grudnia, uczniowie klas I a i I b zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Obejrzeli krótkie przedstawienie w wykonaniu Asi Franas i Karoliny Marszałek z kl.VII a, złożyli przyrzeczenie o poszanowaniu książek oraz zostali pasowani na czytelników przez panią bibliotekarkę Barbarę Marcinkowską. Każde dziecko otrzymało dyplom czytelnika PSP 3, zakładkę🔖🔖 do książki, wykonaną przez starszych kolegów pod kierunkiem pani Anny Rybotyckiej, wydrukowane prośby książki oraz „krówki”, ufundowane przez panią dyrektor Jolantę Błaszczyk. Już na przerwie większość pierwszaków wypożyczyła książki z naszej biblioteki. Pani bibliotekarka i książki czekają na Was codziennie od godz. 8:00 do 14:00.

Konkursy biblioteczne

W naszej szkole odbyły się konkursy czytelnicze ze znajomości cyklu powieściowego „Harry Potter” J.K.Rowling. Udział wzięło 19 uczniów z klas VI,VII i VIII.
Laureatami zostali:
kl.VI – Zuzanna Walków, Milena Graca i Amelia Basta
kl.VII – Oliwia Nietrzeba, Magdalena Klimasara, Amelia Kędroń,
Milena Gospodarczyk
kl.VIII – Weronika Radoń i Natalia Gąsiorek.
Dziękuję wszystkim za czytelniczą aktywność i gratuluję zwycięzcom!

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Pod tym hasłem odbyły się dwa spotkania klas 8 z polonistką panią Patrycją Prochot – Sojką, która opowiadała o swojej twórczości literackiej, podróżniczych pasjach i planach na przyszłość. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych i zaskakujących rzeczy o swojej nauczycielce, którą znali raczej w tej jednej tylko roli. Więcej o pani Patrycji i Jej książce możecie dowiedzieć się z poniższego linku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1800544690181835&id=1721727461396892&__tn__=K-R

Pięknie czytamy po polsku, angielsku, niemiecku i francusku

W ramach obchodów Października – Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy cykl spotkań pięknego czytania pod kierunkiem pani bibliotekarki Barbary Marcinkowskiej. W działaniach wspierali ją: wychowawczynie klas I-III: panie Jolanta Midor, Anna Zając,  Agnieszka Szenawa i Beata Baran – Michałek,  germanistka pani Magdaleny Kubowicz,  historyczka  pani Ewa Janicka, polonistka pani Dorota Golanowska – Ptak oraz romanistka pani Jolanta Chramęga – Wójcik. Dzieci czytały po polsku, angielsku, francusku i niemiecku.  21.10 pięknie czytali uczniowie klas ósmych. Szczególne uznanie należy się uczniom: Julii Gracz, Martynie Kanarskiej oraz Kacprowi Tomaszewskiemu, którzy czytali teksty w obu językach. Uczniom najbardziej podobał się wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. 23.10 odbyla się impreza czytelnicza w klasach VI. Zosia Ptak pięknie przeczytała fragment „Małego Księcia” po francusku, natomiast po polsku – Michał Popowicz.  Ola Tabiś, Milena Graca oraz Ala Studzińska zaprezentowały swoje umiejętności czytelnicze w języku angielskim, Alex Singh – w języku niemieckim. Fragmenty powieści po polsku zaprezentowały również Amelia Basta i Magdalena Szeremeta.  25.10 przepięknie czytali po polsku i angielsku uczniowie klasy 3 a i 3b pod kierunkiem Panie przygotowały piękne dekoracje i słodki poczęstunek.  7 listopada pięknie w języku polskim czytali uczniowie klas drugich. Poznaliśmy fragmenty życiorysu Hansa Christiana Andersena, „Harry’ego Pottera”, lektury „Nie płacz, koziołku” i baśni „Dziewczynka z zapałkami”. Nasze spotkania pozwoliły nie tylko poznać umiejętności czytelnicze naszych uczniów, ale przede wszystkim uwrażliwić dzieci na potrzebę sięgania po książki.

Uczniowie klasy 8a z wizytą w nowej bibliotece

We wtorek, 15.10.br., klasa 8a z wychowawczynią panią Ewą Janicką oraz bibliotekarką panią Barbarą Marcinkowską odwiedziła nowo otwartą Bibliotekę Publiczną.
Zapoznaliśmy się z rozkładem wypożyczalni i czytelni oraz poznaliśmy ofertę biblioteki.

ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI II

25.09.2019

Moich propozycji ciąg dalszy. Dziś prezentuję książki, które mogą Was czegoś nauczyć, mogą Was poruszyć, a także rozbawić.

ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI

24.09.2019

Pierwsze książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa można już wypożyczać! Są to lektury dla klas młodszych oraz książki z popularnych serii: Dziennik cwaniaczka, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai oraz Jak to działa?

Kolejna propozycja książek do wypożyczenia i czytania: pozycje w języku angielskim, o różnym stopniu trudności, co widać na załączonych fotografiach. Polecam wszystkim, którzy chcą pogłębiać swoje kompetencje językowe!

W BIBLIOTECE PRACA WRE...

30.08.2019

Zarówno w całej szkole, jak i w naszej bibliotece szkolnej pracy niemało, a wszystko dla Was, kochani Uczniowie! Jak widzicie na fotkach, przygotowuję dla Was zestawy podręczniki (od 5 sierpnia). Nadeszły także cztery pierwsze kartony książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, piękne, ciekawe i pachnące farbą…

Na bieżąco będę Was informować o nowych nabytkach.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Z wielką radością informujemy, iż – jako nowo powstała szkoła – złożyliśmy wniosek o dofinansowanie biblioteki, który został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał maksymalną liczbę punktów. W związku z tym otrzymamy 5 tysięcy zł z NPRC.

Za tę kwotę zakupione zostaną przede wszystkim lektury i książki beletrystyczne dla klas młodszych. Obecnie tworzę listę książek do zakupu, którą konsultuję z uczniami, nauczycielami, rodzicami, a także z biblioteką publiczną.

Zakup książek – od maja br. Bardzo się cieszę, iż nasza biblioteka wzbogaci się o nowe pozycje książkowe! Wasza bibliotekarka

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 28 lutego odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników naszej biblioteki. Razem z uczniami kl. III a przygotowałam program artystyczny o laureatce Orderu Uśmiechu – Wandzie Chotomskiej. Uczniowie otrzymali zakładki do książek wykonane przez ich starszych kolegów pod kierunkiem pani Anny Rybotyckiej oraz cukierki ufundowane przez panią dyrektor.

Czekam na kochanych pierwszaków w bibliotece!

„WITAJ ZIMO!”

W czwartek, 21 stycznia br., w Centrum Kultury wystawiliśmy sztukę „Witaj zimo!” z udziałem nauczycieli, rodziców i uczniów klas I i II. Reżyserowała wasza bibliotekarka – Barbara Marcinkowska.

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU 2018/19

Minął pierwszy semestr. Jak przedstawia się statystyka czytelnicza?

Ogółem wypożyczonych książek (bez klasy pierwszej) – 1537, co daje średnią 6,9 ks. na 1 ucznia.

Najlepsze wyniki uzyskały klasy:

  1. kl. VII – 14,2 ks. na 1 ucz.
  2. kl. III d – 9,6 ks. na 1 ucz.
  3. kl. V – 9,5 ks. na 1 ucz.
  4. kl. III a – 8,8 ks. na 1 ucz.
  5. kl. III c – 7,3 ks. na 1 ucz.

Pozostałe klasy uzyskały średnią niższą niż średnia szkoły.

Nieustannie zapraszam do biblioteki i zachęcam do czytania książek ( nie tylko smartfonów itp.)!

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

Zapraszam czytelników do naszej szkolnej biblioteki i zachęcam do wypożyczania książek w językach angielskim, niemieckim i francuskim!

DZIEŃ HARRY’EGO POTTERA – WITAMY W HOGWARCIE!

W środę, 31 października br. podsumowaliśmy obchody Października Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z inicjatywy klasy VI i jej wychowawczyni Patrycji Prochot-Sojki oraz pani bibliotekarki Barbary Marcinkowskiej przenieśliśmy się w świat ulubionego bohatera literackiego.  To on spowodował kilkanaście lat temu, że dzieci i młodzież ZNÓW zaczęli CZYTAĆ!!!

Wcześniej uczniowie klas 6, 7 i 3 gimnazjum brali udział w konkursach bibliotecznych ze znajomości cyklu o Harrym Potterze. Pierwszy tom jest również lekturą szkolną.

W tym niesamowitym dniu przeżywaliśmy moc atrakcji, nie tracąc niczego z nauczania, bowiem lekcje odbywały się planowo. Jednak miały w sobie elementy magii, np. lekcja matematyki pod hasłem „Magiczne liczby”.

Uczniowie przygotowali stoiska z różnymi smakołykami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wielka w tym zasługa Rodziców, którym serdecznie dziękujemy!

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Za nami ostatni etap konkursowych zmagań na temat „Harry’ego Pottera”. Tym razem 8 uczennic klas trzecich gimnazjum odpowiadały na pytania otwarte dotyczące tomu” Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Oto wyniki:
I. miejsce – Natalia Grabowska IIIa – 30,5 pkt./38
II. miejsce – Natalia Tataj III d – 29/38
III. miejsce – Maja Skowrońska III c – 28/38
IV. miejsce – Monika Majerska III c – 26/38
Serdecznie gratuluję!
Nagrody za wygrane we wszystkich konkursach zostaną wręczone w grudniu. Wszystkim biorącym w nich udział gorąco dziękuję! 

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W piątek, 12.10.br., test na temat powieści „Harry Potter i Insygnia Śmierci” rozwiązywały uczennice klasy siódmej. Oto wyniki:

I m. – Natalia Gąsiorek – 30/45 pkt.
II m. – Laura Domańska – 29/45 pkt.
III m. – Julia Gracz – 28/45 pkt.

Gratulacje!

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

18.10.2018

Dziś ciąg dalszy konkursowych zmagań. Trzy uczennice z klasy VII rozwiązywały test wyboru ze znajomości powieści „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Zawierał on 45 pytań. Uczennice uzyskały:

Natalia Gąsiorek – 30 pkt.
Laura Domańska – 29 pkt.
Julia Gracz – 28 pkt.

Serdecznie dziękuję za udział w konkursie i gratuluję!

 
 

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach obchodów powyższego święta 14 uczniów z klasy VI wzięło udział w konkursie ze znajomości trzech pierwszych części cyklu J.K. Rowling o Harrym Potterze. Ich wiedza okazała się imponująca! Z testu, który liczył 95 pytań zamkniętych najlepsi uczestnicy uzyskali:
I m. – Lena Turska – 88 pkt.
II m. – Kinga Witek – 85 pkt.
III m. – Karolina Marszałek i Magda Klimasara ex aequo – 83 pkt.
IV m. – Oliwia Nietrzeba – 82 pkt.
V m. – Joanna Franas – 81 pkt.
Serdecznie gratulujemy!
Wkrótce kolejne konkursy dla kolejnych klas!

PISARZE – KAWALEROWIE ORDERU UŚMIECHU

Z okazji 50. Rocznicy Orderu Uśmiechu i jej obchodów w naszym mieście, w naszej bibliotece możecie obejrzeć gazetkę oraz wystawkę. Co tydzień na Fb i stronie szkoły możecie śledzić artykuły na temat wyżej wymienionych pisarzy, których utwory możecie u nas wypożyczyć.

PISARZE – KAWALEROWIE ORDERU UŚMIECHU

W tym tygodniu polecam cykl komiksów Papcia Chmiela 
pt. „Tystus, Romek i A’Tomek”.
Ich autorem jest oczywiście Henryk Chmielewski, tworzący 
pod powyższym pseudonimem. 
W czerwcu skończył 95 lat.
Te kultowe komiksy są doskonale znane Waszym Rodzicom! Poznajcie je również Wy! Zapraszam!

W 50. ROCZNICĘ ORDERU UŚMIECHU – BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA!

20 IX 2018

Dziś polecam książki mojej ukochanej pisarki z dzieciństwa, którą jest Hanna Ożogowska (ur. 20 lipca 1904 , zm. 26 kwietnia 1996 r. w Warszawie ) – polska prozaiczka, poetka i tłumaczka literatury rosyjskiej, niemieckiej i włoskiej, autorka wspaniałych powieści dla młodzieży, które uczą i bawią. A są to:
„Złota kula”
„Tajemnica zielonej pieczęci”
„Chłopak na opak czyli Z pamiętnika pechowego Jacka”
„Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek”
„Raz, gdy chciałem być szlachetny”
„Ucho od śledzia”
„Głowa na tranzystorach”
„Za minutę pierwsza miłość”.

Razem z książkami czekam na Was w bibliotece!

W 50. ROCZNICĘ ORDERU UŚMIECHU – BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA!​

18 IX 2018

W tym roku obchodzimy 50-lecie Orderu Uśmiechu. W związku z tym – w stałym cyklu – będę prezentować sylwetki pisarzy – Kawalerów Orderu Uśmiechu. Ich książki znajdują się w naszej bibliotece – zachęcam do wypożyczenia i przeczytania!
Jerzy Broszkiewicz (ur. 6 czerwca 1922 we Lwowie, zm. 4 października 1993 w Krakowie) – polski prozaik, dramatopisarz, eseista i publicysta oraz autor fantastyki naukowej czyli gatunku bardzo przez Was lubianego.
Do wypożyczenia w naszej bibliotece:
Wielka, większa i największa”, „Długi deszczowy tydzień”, „Ci z dziesiątego tysiąca”, „Kluska, Kefir i tutejszy”, „Mister Di”.

Serdecznie zapraszam!

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka