Programy klas 1- 3

SŁODZIAKOWE CZYTANIE PRZY LATARKACH PAŹDZIERNIK - MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie Biedronki „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Bibliotekarka – pani Basia wspólnie z wychowawczyniami klas I – III zorganizowała dla najmłodszych Dzień Głośnego Czytania książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Swoje 5 minut miała również pani Dyrektor. Czytanie odbywało się przy świetle dziennym, jak również przy latarkach. W ramach konkursu uczniowie wykonywali prace plastyczne i pisali krótkie opowiadania. 
Każde dziecko otrzymało album Słodziaków, do którego wychowawczynie wklejają naklejki za codzienne 10-minutowe czytanie z rodzicami w domu. Osoba, która zbierze najwięcej naklejek otrzyma nagrodę specjalną.

Twoje dane - Twoją sprawa

Nasza Szkoła w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli” organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.

W Warszawie w dniach 15 -16 października 2018r. nasz Inspektor Ochrony Danych Osobowych brał udział w szkoleniu przygotowującym do realizacji w. w. programu dotyczącego wprowadzenia RODO. Celem programu objętego patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli.

Zdrowie mamy w głowie

MALI ODKRYWCY Z KLASY 2 A ZNOWU NA SZLAKU

    25.09 uczniowie klasy 2a wraz ze swoją panią Jolą, panią Basią i panem Mirkiem wybrali się do Złotego Stoku, aby odkryć tajemnice kopalni złota. Spotkali się tam ze Skarbnikiem, przeszli podziemnymi korytarzami, jechali podziemną kolejką, płynęli łódką, podziwiali wodospad i kolekcję minerałów. Mogli też własnoręcznie wypłukać drobinki „złota”. w Izbie Pamięci poznali historię i tajniki wydobycia złota na przestrzeni wieków. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z alchemikiem i zabawy „dupochlastem”. W drodze powrotnej Mali Odkrywcy zwiedzili Paczków – śląskie Carcassonne. Do domu wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń. Już pytają o kolejną wyprawę.

Categories: Non classé