W klasach 1 – 3

Wiem i Działam - program PAH

Uczniowie klasy 1a pod kierunkiem pani Jolanty Midor realizowali program PAH „Wiem i Działam”

Nyskie fortyfikacje i wycieczka klas 1a i 3b

Nyskie fortyfikacje zostały wybrane jako miejsce integrujących, przedwakacyjnych wyjazdów klasy 1a i 3b. Wychowawczynie – p. Jolanta Midor oraz Kamila Marszałek wraz z państwem Herman zadbali o multum uśmiechu i rozrywki. Lepienie garnków z gliny pod czujnym okiem p. Ewy Herman było nie lada wyzwaniem. Zjazd na linie dostarczył adrenaliny, przeciąganie liny ćwiczyło tężyznę i współpracę, a układanie domków cierpliwość. Wszechobecna zieleń i zwierzęta działały kojąco, zwiedzaniu obiektu zaś towarzyszyły wesołe harce. Zabraknąć nie mogło również posiłku w żołnierskich warunkach. Pamiątkowe zdjęcia oraz radość płynąca z tej wyprawy pozostanie z naszymi uczniami na długi czas.

Dziecięca Odznaka Turystyczna Miasta Orderu Uśmiechu - zdobywcy

Uczniowie z trzech klas1a, 3a i 3b pod kierunkiem swoich pań Joli, Kamili i Agnieszki. wypełnili zadania i zdobyli Dziecięcą Odznakę Turystyczną Miasta Orderu Uśmiechu.

Pierwsze odznaki zdobyte

Mamy to…
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 1a pod kierunkiem pani Joli Midor zdobyli jako pierwsza grupa Dziecięcą Odznakę Turystyczną Miasta Orderu Uśmiechu. Gratulujemy!

Zakończenie szkolnego projektu edukacyjnego "Dzieciństwo bez uzależnień"

Przez cały tydzień uczniowie klas I-III pod czujnym okiem swoich pań realizowali zadania w ramach projektu propagującego zdrowy styl życia i walkę z nałogami. Brali udział w wielu warsztatach prowadzonych przez certyfikowanych specjalistów, a przy tym doskonale się bawili. W piątek odbyło się podsumowanie projektu – dzień zabaw i aktywności ruchowych. Oj działo się, działo. Projekt został zrealizowany ze środków GKRPA „Akcja Banan” w Głuchołazach.

Wizyta klasy 1a w klubie KTUKOL

uczniowie klasy 1a z wychowawczynią odwiedzili siedzibę klubu. Poznali historię, obejrzeli stare kroniki, puchary, medale i wyróżnienia zdobyte przez klubowiczów. Dziękujemy Panu Eligiuszowi za ciekawe spotkanie.

Zajęcia jogi w ramach projektu "Dzieciństw bez uzależnień"

W ramach projektu edukacyjnego „Dzieciństwo bez uzależnień” odbyły się zajęcia Jogi z panią Eweliną Fundełą🙌

Kolejne warsztaty w ramach projektu

Kolejne zajęcia warsztatowe na temat uzależnień przeprowadzone przez Panią Kornelię Bezkorowajną oraz bardzo pouczające spotkanie z certyfikowanym terapeutą uzależnień panią Anitą Więckiewicz Łojko.

Szkolny projekt edukacyjny "Dzieciństwo bez uzależnień" - spotkanie z policjantem

W naszej szkole trwają warsztaty profilaktyczne dla klas I-III pt. „Dzieciństwo bez uzależnień”- wczoraj odbyło się spotkanie z policjantem panem Pawłem Szpakiem. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz o czyhających na uczniów zagrożeniach.

Kreatywne zajęcia plastyczne

 Uczniowie klas 1b i 3a z paniami Anią i Agnieszką uczestniczyli w kreatywnych zajęciach plastycznych na świeżym powietrzu🖌️🖌️🎨
 

Strażacy OSP Bodzanów naszym dzieciom

Strażacy z OSP Bodzanów przygotowali dla naszych najmłodszych uczniów z okazji Dnia Dziecka miłą niespodziankę . W piątek przeprowadzili zajęcia edukacyjne, zademonstrowali sprzęt strażacki ratujący zdrowie i życie ludzi oraz przybliżyli dzieciom zawód strażaka.

Kolejny projekt ukończony

 Uczniowie klasy 1a pod kierunkiem pani Jolanty Midor ukończyli całoroczny ogólnopolski projekt „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”w ramach programu Uniwersytet Dzieci. Nauczycielka przeprowadziła z dziećmi cykl kreatywnych zajęć, w ramach których uczniowie rozwinęli umiejętności związane z pracą zespołową, kompetencje społeczne oraz zdolności plastyczne.

Kochane Mamusie, jutro Wasze święto.  Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali na szkolnym FB niespodzianki.

"Zróbmy szum wokół wody"

Nasi uczniowie klas I-III „Zrobili dzisiaj szum wokół wody” , czyli razem z PAH obchodzili ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Wody. W trakcie specjalnych zajęć online podnieśli swoją świadomości o tym, że:
– dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
– na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),
– jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
– oszczędzanie wody to za mało.
Dzieci brały również udział w specjalnych warsztatach artystyczno-plastycznych „Zdrowo i sportowo”.

Dzień Kolorowej Skarpetki

Zespół Kolorowych Skarpetek i Skarpetkowe Wyzwanie
Nasi uczniowie klas I-III i ich wspaniałe panie już w piątek dołączyli do Zespołu Kolorowych Skarpetek. Nie tylko włożyli kolorowe skarpetki nie do pary, ale też dowiedzieli się kim są ich koledzy z Zespołem Downa. Wykonali też piękne skarpetkowe Stworki.

I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas I-II

I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas I-II
Ponieważ w tym roku uczniowie klas I-II nie mogli wziąć udziału w eliminacjach gminnych, a mamy bardzo dużo uzdolnionych dzieci, postanowiliśmy przeprowadzić I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-II. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. 6 z klas pierwszych i 10 z klas drugich. Poziom prezentacji był tak wysoki, że komisja wyłoniła miejsca ex aequo.
I miejsca zajęli: Nel Szenawa i Kornelia Stokłosa,
II miejsca: Kacper Jaworski i Cecylia Stonoga,
III miejsca: Milena Piętoń i Matylda Miśniakiewicz.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne upominki i słodycze, a najlepsi nagrody książkowe i ciekawe gadżety.

Wiosna poszła do fryzjera

Uczniowie klasy 1a wykonywali dzisiaj bardzo ciekawe prace plastyczne. Na portret wiosny przyklejali kolorowe paski. Efekt jest niesamowity.

Dzień Kobiet i Kobietek

Dzisiaj  chłopcy z klas I-III przygotowali wiele niespodzianek. Były życzenia, „Sto lat”, piękne kwiaty, odlotowe prezenty, słodycze i zabawy. Układaliśmy puzzle, kodowaliśmy kwiaty, rysowaliśmy laurki w Paint, oglądaliśmy śmieszne bajki i poznaliśmy historię powstania Międzynarodowego Dnia Kobiet. Chłopcy z klas starszych składali życzenia swoim koleżankom online.

Uczniowie klasy 1a w kabinie Boeinga

W nagrodę za wzorową realizację zadań ogólnopolskiego projektu Pomysłowy Rok uczniowie klasy 1a i pani Jolanta Midor zostali zaproszenie na wykład Uniwersytetu Dzieci, oczywiście online. Dzieci zostały przeniesione do kabiny Boeinga. Przez 40 minut mogły poczuć się jak piloci ogromego samolotu i poznać tajniki latania. Dziękujemy za niesamowite spotkanie. Czekamy na kolejne wykłady.

Przerwy przy tablicy - inaczej

Dzisiaj na naszych szkolnych korytarzach zawisły dwie ogromne tablice. W dobie informatyzacji nasi uczniowie w nowatorski sposób spędzają czas na przerwach. Radości jest co niemiara.

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Moja ulubiona książka"

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym Wydawnictwa GWO „Moja ulubiona książka”.
Pięciu z nich otrzymało dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy Poli, Natalii, Amelii, Marcelowi i Dawidowi.

"Kolejkowo" - warsztaty na temat kolejnictwa

W tajniki kolejnictwa wprowadził naszych najmłodszych uczniów pan Marian Ptak. Dzięki bardzo interesującym warsztatom uczniowie obejrzeli piękną makietę, poszerzyli swoją wiedzę na temat kolei i zbudowali swój własny tor. Dziękujemy!

Tak w karnawale bawili się nasi uczniowie

W karnawale każdy skacz, każdy tańczy i doskonale się bawi. Tak też bawiły się dzieci z klas młodszych.

Dzień karnawałowy

Dzisiaj uczniowie klas I-III mieli w swoich klasach bale karnawałowe. Wszyscy pięknie się przebrali. Rodzice zadbali o poczęstunek, a panie o wspaniałą zabawę.

Najważniejsze święto Dzień Babci i Dziadka

Wszystkie kochające wnuczęta z klas I-III pod czujnym okiem swoich pań przygotowały niespodzianki dla swoich babć i dziadków. Były laurki, kalendarze, świeczniki, kodowane „Sto lat” i dyplomy. Szkoda tylko, że nie mogliśmy zaprosić babć i dziadków do szkoły.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas młodszych doskonale o tym wiedzieli i postanowili uczcić ten dzień.

Ogólnopolski Projekt "Tradycyjny Sad"

Uczniowie klas 1a i 2a pod kierunkiem swoich pań Joli i Agnieszki zakończyli udział w projekcie „Tradycyjny sad”. Nie tylko poznali tajniki sadownictwa, ale sami założyli sad i posadzili 6 śliw.

Pasowanie pierwszoklasistów

Dzisiaj w naszej szkole swoje święto mieli nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim pierwszoklasiści. Złożyli oni uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet naszych dumnych uczniów.

Zielone lekcje

Dzisiaj najmłodsi uczniowie z klas 1b, 3a i 3b pod czujnym okiem swoich pań Ani, Agnieszki i Kamili wybrali się na „zielone lekcje” do Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”. Wędrując szlakami turystycznymi na Górę Chrobrego poznawali florę i faunę Gór Opawskich. Zdobywając szczyt Góry Parkowej zrealizowali również zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Górami Pogranicza Polsko – Czeskiego” oraz współpracy z KTK KTUKOL i zdobyli unikatowe medale.

Innowacja pedagogiczna

W środę nasi najmłodsi uczniowie z klas 1a, 2a i 2b pod czujnym okiem swoich pań Joli, Agnieszki i Ali rozpoczęli realizację innowacji pedagogicznej „Od edukacji regionalnej do globalnej ze słoneczkiem w tle”. Wędrując szlakami turystycznymi na Górę Chrobrego poznawali florę i faunę Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”. Zdobywając szczyt zrealizowali również zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Górami Pogranicza Polsko – Czeskiego” oraz współpracy z KTK KTUKOL i zdobyli unikatowe medale.

Tradycyjny sad

TRADYCYJNY SAD
10 Małych Odkrywców z 1a i 3a pod przewodnictwem pań Joli Midor i Agnieszki Rudeckiej rozpoczęło swoją przygodę z sadownictwem. Ich zadaniem będzie opanowanie wiedzy ogrodniczej, założenie sadu i opieka nad nim. W tym roku ekipa będzie sadzić śliwy. Przed dziećmi i opiekunkami bardzo trudne wyzwanie. Trzymamy więc za nich kciuki.
A tak przy okazji, to w naszym szkolnym ogródku zaczynają już wyrastać pierwsze kwiaty sadzone jesienią przez nasze najmłodsze dzieci.

Bezpieczni, bo widoczni

Nasi uczniowie klas I-III, od dzisiaj wychodząc na wycieczki będą widoczni, bo wyposażeni w koszulki odblaskowe. Dziękujemy pani Renacie i całemu zespołowi fundacji za prezenty. Ciekawe materiały do wykorzystania na stronie: https://www.dobrzeciewidziec.org/

"Bezpieczna Wędrówka Zimą" w klasie 3a

Uczniowie klasy 3a poznali zasady „Bezpiecznej Wędrówki Zimą” razem z paniami Renatą i Dorotą – przedstawicielkami PZU, z wykorzystaniem gry edukacyjnej. Dziękujemy prowadzącym oraz panu Leszkowi Indyk za inicjatywę.
W tym tygodniu „Bezpieczna Wędrówka” zawita do wszystkich klas I-III.

"Bezpieczny Internet" W Bibliotece Miejskiej

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 2a i 3a zostali zaproszeni na warsztaty do  Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. Zajęcia prowadziły panie Magda i Małgosia, a dzieci doskonale się bawiły. Wykazały się też ogromną wiedzą.

Uczymy Dzieci Programować w klasie 1a

Dzisiaj uczniowie klasy 1a pod czujnym okiem pani Ani po raz kolejny zagłębiali się w tajniki programowania Dzieci przy pomocy wirtualnej maty realizowały zadania z ogólnopolskiego projektu Uczymy Dzieci Programować. Największym zainteresowaniem wśród naszych najmłodszych uczniów cieszą się roboty Photon, których obsługa nie sprawia dzieciakom najmniejszego problemu.

Pomysłowy Rok

Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Pomysłowy rok” i przez cały rok szkolny realizują dodatkowe zajęcia rozwijające różne kompetencje.
Klasa 3a w ramach innowacji pedagogicznej, pod kierunkiem pani Joli, realizuje projekt „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?”
W piątek tematem zajęć było: „Jak oszacować budżet lodowiska?” W trakcie lekcji uczniowie dowiedzieli się czym są przychody i koszty, szacowali oraz obliczali budżety wybranych obiektów sportowych, zwracając uwagę na zmiany związane np. z podwyżką cen prądu. Wszystkie grupy doskonale poradziły sobie z realizacją zadania.

Czekając na Święta z Uczymy Dzieci Programować

Uczniowie klasy 3a pod kierunkiem pani Joli Midor przez cały grudzień brali udział w wyzwaniu „Czekając na święta” w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować. Najpierw wykonali kalendarze adwentowe, a następnie programując i kodując realizowali zagadnienia dydaktyczne. Świetnie bawili się na macie, wykorzystywali aplikację Quiver, Photony i Ozoboty. Podczas zabaw rozwijali logiczne i algorytmiczne myślenie.

Noworoczne programowanie

Nasi najmłodsi uczniowie dwa pierwsze dni nauki w Nowym Roku spędzili w szkole bardzo ciekawie, bo oprócz typowej nauki było programowanie i kodowanie. Najpierw odkodowali na macie i na kartach pracy 2020 rok, następnie programowali na stronie Code.org i z klockami Scottie Go. Na koniec ożywili pingwinki z aplikacją Quiver. Ach co to były za lekcje…

Magia Świąt dalej trawa - radość dzielenia się

Uczniowie, rodzice i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły pomagali w tym roku Świętemu Mikołajowi. To dzięki nim podopieczni OPS w Głuchołazach otrzymali słodkie upominki.

Magia Świąt - przygotowanie Wigilii w klasie 3a

Klasa 3a ze swoją panią Jolą Midor postanowiła przygotować uroczystość samodzielnie. Wczoraj gotowali barszczyk, a dzisiaj od rana lepili uszka i pierogi. Pierniczki upiekli już 2 tygodnie temu podczas warsztatów w Charbielinie. Wspólnie przystroili stół i już zaczęli świętować. Ależ im wszystko smakuje.

Magia Świąt - wizyta w ZOL

W czwartek 20.12 uczniowie klas 3b i 1a pod opieka pań Ani i Agnieszki odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Iza Lenicka wykonała kilka utworów na pianinie, pozostali uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne, wyśpiewując kolędy i pastorałki. Na koniec spotkania Marysia Popyk oraz Karolina Kania w imieniu Pani Dyrektor, pracowników oraz uczniów naszej szkoły złożyły wszystkim zebranym serdeczne życzenia i przekazały piękny stroik świąteczny. W nagrodę za wspaniały występ uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami.

Magia Świąt - podziękowanie z ZOL-u

Dzielenie się z innymi sprawia największą radość. Właśnie dotarło do nas takie podziękowanie z ZOL-u w Głuchołazach.

Klasy 1a i 3b w Bibliotece Miejskiej

11.12  w progach nowej biblioteki zagościli uczniów klasy 1a oraz 3 z PSP nr 3 w Głuchołazach. Tematem zajęć były tradycje Świąt Bożego Narodzenia.Dzieci znały tradycję tych pięknych Świąt, które już małymi kroczkami się do nas zbliżają. W trakcie zajęć trzecioklasiści wspólnie przeczytali piękną książkę pt.”Malmi”. Natomiast  pierwszoklasiści przeczytali wiersz J.Tuwima pt.”Choinka” dziękujemy Leon oraz książkę pt.”Z wizytą u Św.Mikołaja”, która zawierała otwierane okienka z niespodziankami. Zaśpiewali wspólnie piosenkę Arki Noego „Leć gwiazdeczko, leć ” , a klasa 3 zaśpiewała pastorałkę.  Na koniec świątecznej lekcji w bibliotece dla dzieci uczniowie obejrzeli krótką bajkę animowaną.

Programowanie w klasach I-III w ramach projektu Sztuczna Inteligencja

Dzisiaj uczniowie klas 2a i 3a, w ramach przygotowań do świąt, kodowali elementy świąteczne dla ozobotów. Te małe, sympatyczne robociki mogły poruszać się po czapce i twarzy Mikołaja oraz choince. Najwięcej emocji wzbudziła praca w grupach i kodowanie anioła. Zajęcia prowadziła trenerka pani Sylwia.

U nas pachnie już świętami

Dzisiaj uczniowie klas 1b, 3a i 3b uczestniczyli w warsztatach piernikarskich w Charbielinie. Panie z Koła Gospodyń przygotowały dla dzieci super lekcję wyrabiania, a następnie ozdabiania pierniczków. Z tym niełatwym zadaniem nasi podopieczni poradzili sobie doskonale, a ciasteczka wyszły piękne i przepyszne. Dziękujemy!

Wróżby andrzejkowe

Staropolskie przysłowie mówi, że: „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. W wigilię tego dnia dziewczęta za pomocą wróżb starały się poznać, co im los przyniesie w przyszłości. Również nasi najmłodsi uczniowie próbowali dzisiaj poznać swoją przyszłość. Były: „Z kim swatają cię liczby?”, „Orzeł czy reszka”, „Zakręcone wróżby i zawody” i wiele innych. Nie zabrakło też kodowania i matematycznych wróżb. Wszyscy bawili się doskonale. Ciekawe czy dzisiejsze wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże.

Spotkanie z policjantem

Dzisiaj klasy 1b i 3a odwiedziła pani mł. asp. Anna Andrasz. Przeprowadziła ciekawą pogadankę na temat : „Stop przemocy” i „Cyberprzemoc”.

Klub Scottie Go i Pomysłowy Rok

Dzisiaj do naszego małego klubu pasjonatów Scottiego dołączyła grupa uczniów z klasy 2a. Dzieci poznały innowacyjną i wciągającą grę uczącą podstaw programowania.
Uczniowie klasy 3a realizowali kolejne zadanie w ramach projektu Pomysłowy Rok – Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?. Dzisiaj poprzez zabawę i kreatywne działanie dowiedzieli się: Jak obliczyć powierzchnię ringu.

Warsztaty klasy 3a - wizyta w bibliotece

Uczniowie klasy 3a z panią Jolą Midor zostali zaproszeni na warsztaty do nowej biblioteki. W tajniki systemu MAC + wprowadziła ich pani Gosia. Dzieci mogły poznać nową siedzibę i jej bogactwo. Osoby zapisane do biblioteki wypożyczyły książki.

Śniadanie Daje Moc

🍇🍎🍒W zdrowym ciele zdrowy duch, więc owoce i warzywa jedz za dwóch. 🍅🍠🥑🥕🌶️
Tym mottem kierowały się klasy I-III szykując w piątkowy poranek śniadanie, które DAJE MOC 💪🏋️🏋️‍♀️

Wizyta na Pogotowiu

Uczniowie klasy 2a i 2b ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w spotkaniu z osobami, które na co dzień ratują ludzkie życie. Dowiedzieliśmy się jak odpowiedzialna i niezwykła jest praca Ratownika Medycznego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia, zobaczyć sprzęt ratujący życie oraz poznać funkcjonowanie izby przyjęć.

Klasa 1b w Bibliotece - Światowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek i na spotkanie z bajką zostali zaproszeni uczniowie klasy 1 b z panią Alą Krzan. Uroczystego otwarcia Święta Postaci z Bajek dokonała pani Alicja Płowaś- Stadnik. Następnie pani Magdalena przeprowadziła z dziećmi zabawy ruchowe przy muzyce, quizy oraz zagadki książkowe. Następnie dzieci w rytm muzyki wyruszyły w podróż bajkową na hall biblioteki. Tam na pierwszoklasistów czekało zadanie plastyczne. Pani Małgosia podziękowała dzieciom i ich paniom za udział w spotkaniu, zrobiła pamiątkowe zdjęcia oraz zaprosiła wszystkich na film niespodziankę!!!

Podsumowanie projektu Dnia Dyni

Dzisiaj odbyło się podsumowanie Dnia Dyni. Nasi milusińscy z klas I-III wysłuchali opowiadania „Hania i dynia” i otrzymali dyplomy za aktywny udział w projekcie. Dziękujemy naszym kochanym wychowawczyniom z klas I-III za wspaniały pomysł.

Dzień Dyni w klasach I-III cz.2

Po treningu sportowym czas na umysłowy. O to zadbały już wychowawczynie: Jolanta Midor, Anna Zając, Agnieszka Rudecka i Beata Baran-Michałek. Dzieci kodowały obrazki, najpierw na naszej dużej planszy na korytarzu, a następnie na kartkach. Świetną rozrywką było układanie puzzli i „Dyniowe zadania matematyczne”. Uczniowie klas pierwszych na lekcji języka niemieckiego wykonywali dynię z papieru i uczyli się wierszyka „Des kleine kurbis”. Najwięcej emocji wzbudziło malowanie dyni. Okazało się, że dzieci mają niesamowite pomysły. Klasa 3a z wychowawczynią Jolantą Midor przygotowywała zupę i frytki dyniowe. Na koniec dnia odbyła się wielka degustacja. Ależ to było pyszne! Po dzisiejszym dniu dzieci przekonały się jak wiele walorów ma dynia.

Dzień Dyni w klasach I-III cz. 1

Dzisiaj tematem przewodnim dla naszych najmłodszych uczniów była dynia. Dzieci przyszły do szkoły ubrane „na dyniowo”, a w klasach czekały na nich dyniowe niespodzianki. Najpierw gry, zabawy i wyścigi rzędów na wesoło z dyniami pod przewodnictwem wychowawczyń i mocnym wsparciu pana Bogdana. Ależ się działo!

Klasa 1b w nowej bibliotece

29.10 klasa 1b z panią Alą Krzan odwiedziła nową bibliotekę.
Dzieci zostały zapoznane z działalnością biblioteki, dowiedziały się jak zapisać się do biblioteki i na jakich zasadach można wypożyczać książki. Zostały omówione również rodzaje książek – dotykowe, dźwiękowe, picturebooki, komiksy. Dzieci zostały zaproszone do wspólnego, głośnego czytania.

#SzkołaPamięta

28.10 uczniowie klasy 3a pod opieką pani Joli Midor wybrali się na cmentarz komunalny, aby odwiedzić zapomniane groby i poznać cząstkę historii. Zapalili znicze na grobach Ludwika Skowronka, księży i sióstr Boromeuszek, państwa Mydlik i więźniów oświęcimskich. Po powrocie do klasy pani Agata opowiedziała dzieciom o ks. Skowronku. Wrażenia z tego pełnego zadumy spaceru uczniowie przedstawili za pomocą rysunków.

Wycieczka klasy 1a i 2a

W piątkowy poranek, naszej pięknej, polskiej złotej jesieni🍁🍂 klasa 1b i 2a wybrały się na Górę Chrobrego. „Mali detektywi”🕵️🕵️‍♀️🕵️‍♂️ poszukiwali liści drzew według wskazówek, oraz poznawali uroki naszego cudownego lasu. Nasza przygoda pełna była zabawy i śmiechu. Na szczycie uraczyliśmy się smacznymi przekąskami oraz poznaliśmy kilka fantastycznych zabaw 💃🕺🎈🎉. W drodze powrotnej każdy zabrał ze sobą kamyczek, z którego w szkole stworzył swojego przyjaciela 🤗🤗🤗

Zielona, a raczej kolorowa lekcja klasy 3a

Dzisiaj uczniowie z klasy 3a pod wodzą pani Joli, zaopatrzeni w lupy i dobre humory wybrali się na lekcję do lasu. Poznali warstwową budowę lasu, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów, słuchali odgłosów lasu, obserwowali zmiany w przyrodzie, ale przede wszystkim podziwiali niesamowity wygląd Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” jesienią. Bogactwo kolorów przyprawiało o zawrót głowy. Nasze Głuchołazy są piękne, ale w tym roku jeszcze urokliwsze.

Spotkanie 2b z Wiolettą Piasecką

21. 10 uczniowie klasy 2b z panią Beatą Baran-Michałek wzięli udział w spotkaniu z autorką bajek i baśni dla dzieci panią Wiolettą Piasecką. Podczas spotkania były ciekawe konkursy i mini spektakl. Dzieci mogły zakupić książki z dedykacją autorki.

Klasa 2a w nowej bibliotece

Dzisiaj zagościli w progach nowej biblioteki uczniów klasy 2 a. Z racji tego, że była to pierwsza wizyta drugoklasistów bibliotekarka zapoznała dzieci z regulaminem korzystania biblioteki, zasadami oraz zaprezentowała system MAK+ , na którym biblioteka pracuje i wypożycza książki. W trakcie spotkania uczniowie dyskutowali nad rolą książki w życiu każdego człowieka, wspólnie przeczytali książkę „Co robisz z problemem”? Uczniowie, którzy byli zapisani już do biblioteki mogli wypożyczyć książkę, natomiast pozostałe dzieci bibliotekarka zachęciła do ponownych odwiedzin biblioteki, ale już z rodzicem, opiekunem w celu zapisania się do niej. Dzieci odwiedziły dział wypożyczalni dla dorosłych, z którym zaznajomiła ich pani Asia. Wszyscy dostali na pamiątkę ciekawe zakładki z intencją oraz czytelnią. Nowa siedziba  wywarła ogromne wrażenie.

Zajęcia w klasach trzecich w ramach Code Week

18.10 w klasach trzecich odbyły się zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Pani Ania Zając przygotowała i zaprezentowała dzieciom ciekawą prezentację na temat historii Code Week, a następnie przeprowadziła ćwiczenie kodowania symbolu święta na macie. Następnie klasa 3a, pod kierunkiem pani Joli Midor „zaprzyjaźniła się” ze Scottie Go, a klasa 3b, pod przewodnictwem pani Ani Zając, programowała Photona. Niedługo ze Scottie Go, Photonem i ScratchJr zapoznają się pozostali uczniowie klas I-II.

Code Week - Europejski Tydzień Kodowania

W tym roku to wielkie święto programowania i kodowania odbywało się w dniach od 5 do 20 października. Nauczyciele (Jolanta Midor – koordynator akcji w szkole, Agnieszka Szenawa i Anna Zając) i uczniowie klas II-III z naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. Zgłosiliśmy i przeprowadziliśmy 5 inicjatyw:
„Bajki terapeutyczne i mata do kodowania”, „Historia Code Week”, „Ja i Scottie Go”, „Nasz przyjaciel Scratch” i „Uczymy Dzieci Programować. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w grupie uczestników, którzy doprowadzili Polskę do 2. miejsca w Europie.

Bajki terapeutyczne i mata do kodowania

W ramach Code Week- Tygodnia Kodowania uczniowie klasy 2a pod kierunkiem Pani Agnieszki Szenawy dowiedzieli się, że bajki terapeutyczne można poznać inaczej. Teksty te nie tylko wprowadziły dzieci w fantastyczny świat wyobraźni ale również pomogły przezwyciężyc słabości i poznać samego siebie.
Po poznaniu bajki uczniowie mogli wykazać się umiejętnością kodowania-przedstawić swoje przemyślenia na macie. Zajęcia były nie tylko świetną zabawą ale też doskonałą lekcją psychoterapeutyczną.