teatr plastyka muzyka kultura

Dyktando biegane po niemiecku
Z okazji 800 – lecia Głuchołaz nasza szkoła zorganizowała kolejne Biegane dyktando, tym razem pod kierunkiem pani Magdaleny Kubowicz. Do udziału w Laufdiktat zaproszeni zostali uczniowie z SP 1 i SP 2. Tekstem dyktanda była krótka historia naszego miasta po niemiecku. 
Spektakl "Calineczka"
Kolejny raz przenieśliśmy się do krainy bajek. Tym wydarzeniem otworzyliśmy świat dziecięcej wyobraźni. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla przedszkolaków i uczniów naszej szkoły spektakl teatralny pt. „Calineczka”.
Zajęcia plastyczne w oddziale przygotowawczym

Podpatrzyliśmy naszych uczniów z oddziału przygotowawczego na zajęciach plastyki podczas wykonywania pięknych prac z wiosennymi motylami.

Dzień Ziemi w języku angielskim

Dzień Ziemi na języku angielskim, czyli nauka poprzez zabawę.Uczniowie klasy 4a/b pod kierunkiem pani Ewy Śmietanki „segregowali smieci”,oraz wykonali pracę plastyczną projektując własny T-shirt promujący ochronę Ziemi , grali w eko- memory, wszystkie akcesoria do zabawy oczywiście w języku angielskim.

Świąteczne prace w klasach I-III

Ależ się przed świętami u nas działo. Jedni ozdabiali lukrem babeczki i malowali styropianowe jajka i koszyczki, inni wykonywali piękne zajączkowe opaski i maski. Powstały też baranki, wielkie, kolorowe pisanki oraz stożkowe zajączki. Najtrudniejsza była sztuka barwienia jajek z wykorzystaniem bibuły.

Lingos dla szkół

Pani Magdalena Kubowicz, nasz nauczyciel języka niemieckiego, z klasami 7 A i 7 B biorą udział w ogólnopolskim Programie Lingos dla Szkół.

Słuchowisko
Uczennice klasy 8a- Natalia Pawlik i Zofia Ptak w ramach projektu Sejm Dzieci i Młodzieży stworzyły słuchowisko pt.:”Przesłuchanie Danuty Siedzikównej „Inki”. Opiekę historyczną nad projektem sprawowała Danuta Wójcik ,literacką Dorota Golanowska-Ptak.
Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska.
Kultura w komie
Kasa V b wzięła udział w kolejnej już odsłonie projektu – „Poezja w komie”. Telefony komórkowe to nie tylko rozmowy telefoniczne, media społecznościowe i liczne komunikatory. Jest to również narzędzie, które dostarcza nam informacji ze świata kultury i sztuki. Klasa V b czyta poezję ks. Jana Twardowskiego. Zapraszamy do wysłuchania części pierwszej projektu. Kolejne osłony już wkrótce. Opieka artystyczna: Rodzice uczniów klasy V b.Opieka merytoryczna: p. Patrycja Prochot – Sojka.
Na plastyce wiosennie

Za oknem powrót zimy, a nasi najmłodsi uczniowie i czwartoklasiści pod kierunkiem pani Ani wykonują piękne wiosenne prace.

Od romantyzmu do kultury masowej
Pod opieką merytoryczną i artystyczną p. Patrycji Prochot – Sojki klasa V a wzięła udział w projekcie – „Od romantyzmu do kultury masowej”.
Oto efekt ich pracy.
Kolorowe lekcje plastyki
Na naszych zajęciach jest kolorowo.
Prace dzieci klas 4-7, które namalowały pejzaż z zorzą polarną. Uczniowie za pomocą farb i przy użyciu gąbki pokazali feerię barw północnego nieba. Świetna zabawa kolorem.
Spektakl W Krainie Lodu

W piątek 3 grudnia klasy 1b, 2a oraz 3a miały przyjemność uczestniczyć w spektaklu „W Krainie Lodu”, realizowanym przez Nyski Dom Kultury. Uczniowie spotkali się z Elsą, Anną i Olafem a kwintesencją było spotkanie z Mikołajem 🎅

Spotkanie z Mikołajem w Krasiejowie

6 grudnia dzieci z klas 1a i 2b pojechały na wycieczkę do Krasiejowa. W ten nietypowy sposób obchodziły mikołajki. W programie było mnóstwo atrakcji: zwiedzanie chaty Świętego Mikołaja, degustacja pysznych muffinek i gorącej czekolady, zabawy ruchowe z elfami, świąteczne kino i najważniejsze – spotkanie z ulubieńcem wszystkich dzieci Mikołajem

Inwazja robotów w naszej szkole

Rok 2021 to Rok Stanisława Lema dla uczczenia Jego 100. rocznicy urodzin. Z tej okazji uczniowie klas 7 i 8, na podstawie „Bajek robotów” autorstwa naszego sławnego pisarza science fiction, uczestniczyli w projekcie nauczycielki fizyki pani Joanny Szadkowskiej. Jego hasło to „Rok Lema – Lemowska wizja przyszłości”. Uczniowie wykonywali roboty i prace plastyczne. Podeszli do tego zadania z wielkim zaangażowaniem, wykazując się godną podziwu inwencją i pomysłowością. Jesteśmy z Was dumni! Wystawę można podziwiać w bibliotece szkolnej, serdecznie zapraszamy!

profilaktyka
27.10.2021r. klasy ósme wzięły udział w projekcie „Hazard? Nie dam się wciągnąć”, organizowanym przez Krajową Administrację Skarbową.
W czasie zajęć młodzież otrzymała informację o coraz większym zagrożeniu uzależnienia się od hazardu w świecie realnym i wirtualnym.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, uczniowie chętnie współpracowali edukatorami.
profilaktyka

Uczniowie klasy 8A brali udział w programie UNPLUGGED, który jest adresowany do uczniów i ich rodziców. Celem spotkań było ograniczenie inicjacji używania substancji psychoaktywnych w oparciu o omówienie wpływów społecznych, norm społecznych i warunków środowiskowych w nauce nowych zachowań.

Dzień Dyni

Dzisiaj naszą szkołę zdominował kolor pomarańczowy. Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zajęciach, których głównym bohaterem była dynia. Dzięki Dniu Dyni dzieci wzbogaciły wiedzę na temat pochodzenia, odmian i sposobów przyrządzania tego wspaniałego warzywa. Naukę połączono z dobrą zabawą, każdy uczeń wykonał swojego dyniowego stworka. Odbyła się również degustacja pysznej zupy, którą pod okiem Pani Jolanty przygotowali uczniowie z klasy 2a.

Szlaban na ryzyko

Uczniowie z klasy 2b wzięli udział w programie Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko!”, przygotowanym przez pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe. Celem akcji było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych.

Michał Zabłocki Prymusem Opolszczyzny

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Zabłocki znalazł się w gronie laureatów tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny w kategorii SZTUKA I WIEDZA 2021 ponadto został w dniu 7.10.2021 r., laureatem III miejsca na XL Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku.

Szkolny Projekt - Warsztaty kulinarne w klasach I-III

Zdrowe sałatki, kanapki  i surówki to temat przewodni zajęć w klasie 3b. Uczniowie nie tylko poznawali zasad zdrowego odżywiania, ale sami przygotowywali je. Nic nie smakuje tak dobrze, jak własnoręcznie przygotowany posiłek.

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach wypiekania pizzy organizowanych przez panią Lucynę Stadnik oraz panie z KGW w Charbielinie. Okazało się, że nasi uczniowie są świetnymi kucharzami, którzy potrafią pracować w zespole. Niewątpliwie najprzyjemniejszym momentem zajęć była degustacja własnoręcznie przygotowanej pizzy.

Powitanie jesieni w Krasiejowie
Uczniowie klas 1b, 2a, 3a i 3b pierwszy dzień jesieni spędzili w Juraparku w Krasiejowie. Realistycznie wykonane modele dinozaurów, profesjonalna obsługa przewodników,
autentyczne wykopaliska, tunel czasu, prehistoryczne oceanarium, kino 5D oraz warsztaty paleontologiczne zapewniły dzieciom mnóstwo wrażeń. Na koniec nie zabrakło dobrej zabawy.
Międzynarodowy Dzień Kropki

Na kropkowej mapie Google nie zabrakło też naszej szkoły.

15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia

Wyjazdowe lekcje kulturalno - historyczno-krajoznawcze

21.09.2021 pierwszy wyjazd klas 2a, 4b, 5a i 5b do Opola do Teatru Lalki i Aktora na spektakl teatralny „Wielkie mi coś” i do Muzeum Wsi Opolskiej. Dzieci, nie tylko, w ciekawych sposób zrealizowały zagadnienia podstawy programowej, ale przede wszystkim doskonale się bawiły.

„Wielkie mi coś” to spektakl, który meli przyjemność obejrzeć w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora uczniowie z klas 1a, 2b i 4a. Kontakt ze sztuką i wielką sceną wyzwolił wiele pozytywnych uczuć i emocji, a wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej przeniosła nas w czasie do tych lat minionych…

Wojewódzki konkurs "Poznajemy Ojcowiznę" i sukces Zosi Ptak

Uczennica naszej szkoły Zosia Ptak pod opieką Pani Doroty Golanowskiej-Ptak w dniu 15.09.2021r. odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”.

Złote Szkoly NBP to My

Dzięki całorocznej pracy naszych uczniów i nauczycieli nasza szkoła otrzymała tytuł „Złotej Szkoły NBP”. Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

Maski - prawie jak weneckie
„Kolorową maskę weź. Baw się z nami, jeśli chcesz”.
Ponieważ uczniowie klas IV-VIII nie mogli bawić na balu, więc wykonali piękne maski i urządzili sobie zabawę podczas edukacji zdalnej razem z panią Anią.
Ogólnopolski projekt "Tradycyjny Sad"

Gratulujemy Małym Odkrywcom z klas 2a i 4a oraz ich opiekunom paniom Agnieszce Rudeckiej i Jolancie Midor.

Moja wymarzona złota rybka

Miło nam poinformować, że dwie podopieczne pani Anny Rybotyckiej – Natalia Pawlik i Aleksandra Janicka otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym „Moja wymarzona złota rybka” ogłoszonym przez Muzeum Złotej Rybki w Dydnie.

Zajęcia z zawodoznawstwa - pielęgniarka

W piątek, 28 lutego br., klasa 8A i część klasy 8B gościła Panią Katarzynę Charęzę – mgr pielęgniarstwa – specjalność pielęgniarstwo zachowawcze i geriatryczne oraz mgr pedagogiki i promocji zdrowia.
Pani Katarzyna przybliżyła uczniom tajniki zawodu pielęgniarki (pielęgniarza) oraz opiekuna osób starszych. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach zawodoznawstwa. Jednak nie tylko o pracy rozmawialiśmy, bo poruszone zostało również zagadnienie starości. Młodzież obejrzała krótki film o aktywności fizycznej i psychicznej seniorów. Dzieci bardzo odpowiedzialnie komentowały film, podpierając się przykładami z życia. Spotkanie zorganizowała pani Ewa Janicka.

Z wizytą w Mniejszości Niemieckiej

Wczoraj, 19 grudnia br. o godz.16:00, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, po raz kolejny gościliśmy w Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim . Uczniowie klas 5-8 : A. Janicka, A. Iżycka, A. Łukaszewska, O. Kanarska , A. Ślusarz oraz K. Tomaszewski zaprezentowali krótki program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej.
Ola Łukaszewska pięknie zagrała na saksofonie kolędę „Stille Nacht”.
Uczniowie – przygotowani przez nauczycielkę języka niemieckiego panią Magdalenę Kubowicz – zostali nagrodzeni brawami i słodkościami.

Dni otwarte Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach

Grupa uczniów klasy 6 a i 6 b 28 listopada pod opieką pań: Anny Rybotyckiej i Doroty Golanowskiej – Ptak wzięła udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Wbrew jesiennej aurze, która zniechęca do wyjścia poza mury szkoły, uczniowie zwiedzili wystawę stałą opowiadającą o losach jeńców wojennych, którzy przeszli przez obóz w Lamsdorf oraz Miejsca Pamięci Narodowej. Młodzież wzięła także udział w zajęciach warsztatowych związanych z uchwaleniem 30. rocznicy Konwencji ONZ dotyczącej praw dziecka. Tegoroczne Dni Otwarte CMJW w Łambinowicach organizowane były pod hasłem: ” Nasze prawa, nasze obowiązki ” .

Mistrzowie ortografii

Uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, wzięli udział w Głuchołaskim Międzypokoleniowym Dyktandzie Niepodległościowym, organizowanym przez Stowarzyszenie Seniorów „Wichrowe Wzgórze”. Tym razem sukces osiągnęli uczniowie klasy 8 A: Paulina Wąsik – I miejsce i Kacper Tomaszewski – III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Głuchołazy i wręczone na sesji Rady Miejskiej. W dyktandzie udział wzięli również: Aleksandra Bukowiec, Joanna Franas i Wiktoria Powądra z kl.7a oraz Weronika Radoń z kl.8 a.

XXVI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Poezja jesienią"

W dniu dzisiejszym liczna grupa uczniów z naszej szkoły mogła, walcząc z tremą, spróbować swoich sił w konkursie recytatorskim i razem ze swoimi kolegami z innych szkół zaprezentować swoje możliwości na scenie. Wszyscy poradzili sobie świetnie.

Wizyta klasy 7b w bibliotece

We wtorek, 29.10.br. klasa 7 B z wych. panią Janiną Hładką odwiedziła nowo otwartą bibliotekę. Pani Małgosia z działu dziecięcego przeprowadziła dla gości lekcję biblioteczną i zapoznała dokładnie ze specyfiką pracy biblioteki publicznej.

Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek, 27 września br. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.
W bogatym programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klas: drugich, piątych, szóstych, siódmych i ósmej.Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy bajkę o Jasiu i Małgosi po niemiecku i angielsku, Kacper Tomaszewski recytował niemiecką wersję „Lokomotywy”, a Pola Nastasowska z klasy II – wiersz o kotku po francusku. Poza tym była zabawa (rewelacyjny występ grupy uczniów z klasy II a) i czytanie tekstów w języku niemieckim przez Alexa Singha z kl.VI b . Imprezę zorganizowała germanistka pani Magdalena Kubowicz przy dużym wsparciu anglistki pani Ewy Śmietanki. Podziękowania należą się również romanistce pani Jolancie Chramędze – Wójcik. Wspaniałe dekoracje to dzieło plastyczki pani Anny Rybotyckiej. Pamiętajcie: języków koniecznie należy się uczyć!

Mamy nową świetlicę

Od 1.09. 2019r. uczniowie naszej szkoły korzystają z nowej świetlicy. Mamy do dyspozycji duże, jasne pomieszczenie, pięknie umeblowane i wyposażone w różne pomoce dydaktyczne, w tym komputery, telewizor i sprzęt muzyczny. Uczniowie przebywający w świetlicy miło spędzają czas, grając w gry planszowe, piłkarzyki i  układając puzzle. Są też kolorowanki, książki dla dzieci, czasopisma, komiksy, klocki  lego i wiele innych pomocy. Wszyscy w spokoju  mogą odrabiać zadanie domowe i przygotowywać się do lekcji.