ZEBRANIA RODZICÓW
Szanowni Rodzice!
 
Uprzejmie informujemy, iż w czwartek, 01 lutego 2024  odbędą się spotkania wychowawców klas  z rodzicami.
 

Klasy I – III – o godzinie 17:00

Klasy IV – VIII  – o godzinie 17:30

Sale spotkań będą obowiązywać według rozpiski znajdującej się na parterze korytarza szkolnego. 
Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenia z ubiegłych lat

Szanowni Rodzice!

Prosimy o codzienne sprawdzanie poczty na koncie na Librus, ponieważ wszystkie ważne informacje od dyrekcji i nauczycieli przesyłane są do Państwa właśnie tą drogą.

Od 9.11.2020 roku (decyzją Premiera RP) zajęcia we wszystkich klasach prowadzone są zdalnie.

ZASADY I PROCEDURY URUCHOMIENIA SZKOŁY

Szanowni Rodzice,

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach informuje, że w związku z możliwością uruchomienia placówki należy dostarczyć Oświadczenie Rodziców, które będzie wolą przyprowadzenia dziecka do szkoły. Oświadczenie dołączam ale można będzie je również odebrać ze szkoły lub pobrać ze strony internetowej. Termin składania Oświadczeń jest od 15 maja 2020 r. do 19 maja 2020 r. drogą elektroniczną na adres psp3glucholazy@gmail.com lub w wersji papierowej w szkole w dni robocze od 09:00 do 14:00. Dołączam również Procedurę bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Proszę się z nią zapoznać zanim Państwo podpiszecie Oświadczenie.

Pozdrawiam serdecznie
Jolanta Błaszczyk

Szanowni Rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych!

Dyrekcja PSP 3 informuje że 19.05.2020r zakończyła się rekrutacja uczniów do klas pierwszych. Wszystkie podania o przyjęcie do szkoły zostały pozytywnie rozpatrzone. Informacje o wszystkich spotkaniach związanych z organizacją klas, poznaniem wychowawców oraz organizacją roku szkolnego 2020/2021 będą umieszczane na stronie i na fanpage szkoły.

Kochani rodzice i uczniowie!
Przypominamy, że to nie są ferie. Prosimy, poświęćcie ten czas na naukę, doskonalenie swoich umiejętności i wiadomości.
My, nauczyciele staramy się, już od czwartku, Wam w tym pomóc. Wysyłamy SMS-y i e-maile z zadaniami do realizacji, umieszczamy ćwiczenia na portalu LIBRUS.

UWAGA! Rodzicie i uczniowie nie mogą podpinać swoich dysków sieciowych w Librusie. Uczniowie mogą / powinni przesyłać prace na adres wskazany przez nauczyciela. Przesłana przez pomyłkę instrukcja podpinania dysków kierowana była do nauczycieli.

UWAGA!

   W związku z decyzją rządu o zamknięciu szkół i uczelni informujemy, że w dniach 12 – 13.03.2020 (czwartek i piątek) w naszej szkole zorganizowane są tylko i wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki domowej. W tych dniach świetlica będzie czynna od godz. 6 do godz. 16.

   Od poniedziałku 16.03.2020 do środy 25.03.2020 szkoła jest zamknięta, nie będzie żadnych zajęć dla uczniów. Prosimy, aby uczniowie przez ten czas pozostali w domach. Wszystkie konieczne informacje będą umieszczane na bieżąco na fanpage oraz na stronie szkoły.

W poniedziałek 24 lutego 2020 roku obowiązuje nowy plan lekcji. Szczegóły w zakładce PLAN LEKCJI

Zebrania rodziców 30.01.2020

opublikowano 24.01.2020

30 stycznia br. o godz. 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami i opiekunami prawnymi  uczniów wszystkich klas. Rodzice uczniów klas ósmych spotykają się z dyrekcją w auli na parterze.

Konsultacje dla rodziców

Publikacja: 28.11.2019

W dniu 10.12.2019 wtorek od godz. 17.00 do 19.00 odbędą się konsultacje  dla rodziców. Zapraszamy!

JADŁOSPIS

Na prośbę rodziców dodaliśmy w zakładce RODZIC zakładkę Jadłospis. Opis obiadów przekazała nam firma dostarczającą posiłki do naszej szkoły.

We wtorek 10 września br. odbędą się spotkania z rodzicami i opiekunami prawnymi dzieci uczęszczających do naszej szkoły.  Zebrania rozpocznie Pani Dyrektor w auli:

 • klasy I – IV o godz. 16:30,
 • klasy V – VIII o godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy!

UWAGA - PRZYPOMINAMY!

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Akademie kończące zajęcia dydaktyczne dla klas ósmych i gimnazjalnych rozpoczną się we wtorek (18 VI) o godzinie 18.00, a dla uczniów klas 1- 7 w środę (19 VI) o godzinie 9.00

We wtorek o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się wręczenie Stypendiów Burmistrza.

Konsultacje - 09 maja

Na miesiąc przed wystawieniem ocen za bieżący rok szkolny (klasyfikacją roczną) zaplanowano konsultacje dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły. Zapraszamy 9 maja (w czwartek) w godzinach od 17 do 19.

Wiosenna przerwa świateczna

Wiosenna przerwa świąteczna trwa (dla uczniów) od 18 do 23 kwietnia. Oznacza to, zę dzieci i młodzież wracają do zajęć szkolny w środę 24 kwietnia br.

Udanego wypoczynku i radosnego świętowania.

2 IV - spotkania z rodzicami

We wtorek 2 kwietnia 2019 roku odbędą się spotkania z rodzicami i opiekunami prawnymi naszych uczniów z klas 4 – 8 oraz klas gimnazjalnych. Początek o godzinie 17 w auli.

Od  11 lutego br. obowiązuje nowy plan lekcji i zmianie uległ też rozkład jazdy autobusów

12 lutego - wywiadówka

Na wtorek 12 lutego 2019 roku zaplanowano wywiadówki. Rodziców i opiekunów uczniów wszystkich klas zapraszamy na godzinę 1700.

Dyrekcja szkoły pragnie się spotkać z rodzicami i opiekunami uczniów klas ósmych i gimnazjalnych – gromadzą się oni o 17.00 w auli, w celu zaprezentowania m.in. procedur związanych z egzaminem gimnazjalnym i egzaminem ósmoklasisty. Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

Serdecznie zapraszamy!

W czasie ferii (28.01-08.02 br.) szkoła jest otwarta dla rodziców i petentów od godziny 8 do godziny 12.

Ferie zimowe 28.01-08.02.2019

Rozpoczynają się ferie zimowe, które w naszym województwie potrwają od 28 styczna do 8 lutego 2019 roku. Warto porozmawiać z dziećmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku i przypomnieć im zasady postępowania w razie wypadków oraz odświeżyć umiejętność korzystania z numerów alarmowych.

ŻYCZYMY UDANYCH FERII

ZASADY, KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ

 • Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz
 • Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja
 • Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im
 • Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze
 • Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu
 • Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc
 • Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą

ZASADY POSTĘPOWANIA W RAZIE WYPADKU

ZAŁAMANIE LODU

 • zagrożenie stanowi bardzo niska temperatura wody i otoczenia, zimowy strój oraz trudności z wydostaniem się na powierzchnię lodu; w takim przypadku wzywaj pomocy, połóż się płasko na wodzie, rozłóż szeroko ręce i próbuj wpełznąć na lód. Staraj się poruszać w kierunku brzegu leżąc na lodzie
 • osobie, która znalazła się w wodzie podaj kij lub szalik i szybko wyciągnij ją na powierzchnię (zrób tak, jeśli jesteś silniejszy od tej osoby, jeśli nie – jak najszybciej zawołaj osobę dorosłą)

ODMROŻENIE

 • delikatnie masuj odmrożone miejsca, ogrzewając je stopniowo. Odmrożoną część ciała można ogrzać w ciepłej (nie gorącej) kąpieli
 • przemoczone ubrania należy zdjąć, a ciało wytrzeć do sucha i okryć

ZŁAMANIA

 • nie poruszaj złamaną kończyną
 • nie próbuj jej nastawiać
 • należy unieruchomić dwa sąsiednie stawy, wykorzystując do tego np. kijki narciarskie, kawałek drewna, szalik.

Źródło:  Bezpieczne ferie

Próbny egzamin ósmoklasisty 18-20 XII

W dniach 18, 19 i 20 grudnia br. odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty.   W tych dniach wszystkie klasy (z wyjątkiem ósmej) mają lekcje wg planu.

Klasa ósma przychodzi w tych dniach do szkoły na 7:45 do sali 21. Po egzaminie klasa ósma ma pozostałe lekcje wg. planu.

Konsultacje

W czwartek 13  grudnia br. – na miesiąc przed zakończeniem klasyfikacje za I semestr – odbędą się konsultacje z rodzicami i opiekunami uczniów naszej szkoły. Początek spotkań o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W CZASIE PRÓBNYCH EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH

W dniach 4, 5 i 6 grudnia br. w godz. od 8:00 do 10:45 odbędą się egzaminy próbne dla gimnazjalistów. Klasy I,II i III mają lekcje według planu, natomiast klasy IV – VIII zaczynają lekcje o godz. 11:00. Godziny odjazdu autobusów po lekcjach pozostają bez zmian.

Zabawa Andrzejkowa

W ostatni czwartek listopada organizowane są w naszej szkole tradycyjne ANDRZEJKI.

Tańce i zabawy zaplanowano na godziny od 16 do 20.00. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Zmiana planu lekcji

Od 19 listopada br. obowiązuje  zmodyfikowany plan lekcji. Uczniowie zostali poinformowani o zmianach w poniedziałek (19 XI). Plan klas

Spotkania z rodzicami i opiekunami

W czwartek, 15 listopada br. o godz. 17:00, zapraszamy Państwa na spotkania z wychowawcami klas.

UWAGA! Klasa czwarta będzie miała spotkanie w innym terminie.

Zmiana planu lekcji

Od 6 września br. obowiązywać będzie zmodyfikowany plan lekcji. Uczniowie zostali poinformowani o zmianach w środę (5 września)

Spotkania z rodzicami i opiekunami

We wtorek, 11 września br. o godz. 17:00, zapraszamy Państwa na spotkania z wychowawcami klas, podczas których będzie można odebrać komplety podręczników dla dzieci. Bardzo prosimy o zabranie długopisów.

Na początku pani dyrektor Jolanta Błaszczyk zaprasza rodziców uczniów klas 1 – 8 na spotkanie w sali gimnastycznej na parterze. Rodzice gimnazjalistów spotykają się w klasach.