Zajęcia dogoterapii
19 października w naszej szkole Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Leczniczo-Rehabilitacyjne w Głuchołazach zorganizowało zajęcia dogoterapii. Dwa wspaniałe pieski Lara i Luna bawiły dzieci. W zajęciach tych brali udział nasi uczniowie.
Spotkanie z pieskami przyniosło wiele radości.
Nie zmarnuj swojego talentu

15.10  uczniowie klas II-V doskonale bawili się podczas realizacji Ogólnopolskiego Projektu Profilaktycznego „Nie zmarnuj swojego talentu”. Zajęcia przeprowadzili nasi goście, panie Mirella i Justyna oraz cudowna maskotka, która rozbawiła nas do łez. Koordynatorem projektu była pani Agata Siwiec. Składamy serdeczne podziękowania naszemu Burmistrzowi za pomoc w zorganizowaniu zajęć.

Warsztaty kulinarne 1a
Uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach wypiekania pizzy organizowanych przez panią Lucynę Stadnik oraz panie z KGW w Charbielinie.
Gotowanie to jedna z ważniejszych umiejętności, którą każde dziecko powinno zdobywać, aby w dorosłym życiu cieszyć się zdrowiem. Podczas samodzielnego gotowania wiemy co jest na talerzu, uczymy się kreatywności oraz poznajemy nowe smaki 😊
Pasowanie pierwszoklasistów
Dzisiaj swoje święto mieli nie tylko nauczyciele. Pierwsze najważniejsze ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. W tym ważnym dniu towarzyszyli im rodzice. Gratulujemy.
Naszym najmłodszym kolegom życzymy samych sukcesów.
Dzień Edukacji Narodowej - nasi nagrodzeni

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej liczne grono naszych nauczycieli i pracowników obsługi zostało nagrodzonych. Nagrodę Ministra otrzymała pani Agnieszka Migus, Nagrodę Burmistrza pani Jolanta Midor i panowie Roman Beski i Daniel Szenawa. 16 osób otrzymało Nagrodę Dyrektora.

Bądź bezpieczny-noś odblaski
Dziękujemy firmie SWATT Hurtownia Internetowa za możliwość wzięcia udziału w akcji „Uczniu bądź bezpieczny noś odblaski” 😊
Uczniowie klas pierwszych wiedzą jak niezwykle ważne jest bycie widocznym podczas drogi do szkoły i ze szkoły.
Lekcje zawodoznawcze z panią Anną Smoleń Matyjasik

01.10.2021r. uczniowie klas 8A i 8B wzięli udział w lekcjach zawodoznawczych. Zajęcia poprowadziła pani Anna Smoleń Matyjasik, która pracuje w Zespole Szkół Medycznych w Prudniku. Gość zaprezentował młodzieży tajniki pracy technika ortopedy, technika fizjoterapeuty i technika masażysty. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i wzbudziło wielkie zainteresowanie uczniów.

Nasza szkoła - Centrum Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Powolutku nasz pomysł stworzenia u nas Centrum spotkań szkół o tym zaszczytnym imieniu staje się faktem. 28.09 gościliśmy u siebie dzieci i nauczycieli ze Szkoły Specjalnej nr 10 z Wałbrzycha. Przywitała ich pani Dyrektor I wręczyła upominki związane z naszym miastem. Zaopiekowali się nimi uczniowie klasy 2a i pani Jola – współautorka Dziecięcej Odznaki Turystycznej Miasta Orderu Uśmiechu. Nasi mali przewodnicy pokazali im nasze piękne miasto i opowiedzieli legendy. Goście odwiedzili też siedzibę KTK KTUKOL w celu pobrania książeczek i otrzymania potwierdzenia realizacji zadań na Odznakę.
Dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejne.
Zajęcia Taekwondo

Uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach Taekwondo prowadzonych przez licencjonowanego trenera. Wszyscy doskonale się bawili.

Zajęcia karate tradycyjnego w klasach I-III

Pani Agnieszka Maciejczyk przeprowadziła z naszymi najmłodszymi uczniami cykl zajęć wprowadzających do karate tradycyjnego. Nie tylko uczniowie, ale również i nauczyciele doskonale się bawili.

Spotkanie z Policją
15 września naszymi gośćmi byli Policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach,którzy przypomnieli uczniom klas 1-3 i klasie 5a jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i ze szkoły, a także o czyhających na dzieci niebezpieczeństwach i sposobach radzenia sobie z nimi.
W klasach 7 i 8 policjanci rozmawiali o odpowiedzialności nieletnich. Tłumaczyli, jakie konsekwencje uczniowie mogą ponosić za łamanie norm i zasad obowiązujących w społeczeństwie.
Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke
Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy jednego z wielu naszych patronów – Kawalera Orderu Uśmiechu – pana Grzegorza Kasdepke.
Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Nasz gość został poddany trudnym próbom. Ze wszystkimi doskonale sobie poradził. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów z życia naszego gościa i świetnie się bawiliśmy.
Dziękujemy bardzo serdecznie za niesamowite spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne.
Różowa skrzyneczka już jest

Dziękujemy fundacji „Akcja Menstruacja” za dostarczenie do naszej szkoły bezpłatnie środków do walki z ubóstwem menstruacyjnym a także Pani Natalii Walczak za zorganizowanie Różowej skrzyneczki.