teatr plastyka muzyka kultura

Szlaban na ryzyko

Uczniowie z klasy 2b wzięli udział w programie Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko!”, przygotowanym przez pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe. Celem akcji było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych.

Michał Zabłocki Prymusem Opolszczyzny

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Zabłocki znalazł się w gronie laureatów tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny w kategorii SZTUKA I WIEDZA 2021 ponadto został w dniu 7.10.2021 r., laureatem III miejsca na XL Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku.

Szkolny Projekt - Warsztaty kulinarne w klasach I-III

Zdrowe sałatki, kanapki  i surówki to temat przewodni zajęć w klasie 3b. Uczniowie nie tylko poznawali zasad zdrowego odżywiania, ale sami przygotowywali je. Nic nie smakuje tak dobrze, jak własnoręcznie przygotowany posiłek.

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach wypiekania pizzy organizowanych przez panią Lucynę Stadnik oraz panie z KGW w Charbielinie. Okazało się, że nasi uczniowie są świetnymi kucharzami, którzy potrafią pracować w zespole. Niewątpliwie najprzyjemniejszym momentem zajęć była degustacja własnoręcznie przygotowanej pizzy.

Powitanie jesieni w Krasiejowie
Uczniowie klas 1b, 2a, 3a i 3b pierwszy dzień jesieni spędzili w Juraparku w Krasiejowie. Realistycznie wykonane modele dinozaurów, profesjonalna obsługa przewodników,
autentyczne wykopaliska, tunel czasu, prehistoryczne oceanarium, kino 5D oraz warsztaty paleontologiczne zapewniły dzieciom mnóstwo wrażeń. Na koniec nie zabrakło dobrej zabawy.
Międzynarodowy Dzień Kropki

Na kropkowej mapie Google nie zabrakło też naszej szkoły.

15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia

Wyjazdowe lekcje kulturalno - historyczno-krajoznawcze

21.09.2021 pierwszy wyjazd klas 2a, 4b, 5a i 5b do Opola do Teatru Lalki i Aktora na spektakl teatralny „Wielkie mi coś” i do Muzeum Wsi Opolskiej. Dzieci, nie tylko, w ciekawych sposób zrealizowały zagadnienia podstawy programowej, ale przede wszystkim doskonale się bawiły.

„Wielkie mi coś” to spektakl, który meli przyjemność obejrzeć w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora uczniowie z klas 1a, 2b i 4a. Kontakt ze sztuką i wielką sceną wyzwolił wiele pozytywnych uczuć i emocji, a wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej przeniosła nas w czasie do tych lat minionych…

Wojewódzki konkurs "Poznajemy Ojcowiznę" i sukces Zosi Ptak

Uczennica naszej szkoły Zosia Ptak pod opieką Pani Doroty Golanowskiej-Ptak w dniu 15.09.2021r. odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”.

Złote Szkoly NBP to My

Dzięki całorocznej pracy naszych uczniów i nauczycieli nasza szkoła otrzymała tytuł „Złotej Szkoły NBP”. Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

Maski - prawie jak weneckie
„Kolorową maskę weź. Baw się z nami, jeśli chcesz”.
Ponieważ uczniowie klas IV-VIII nie mogli bawić na balu, więc wykonali piękne maski i urządzili sobie zabawę podczas edukacji zdalnej razem z panią Anią.
Ogólnopolski projekt "Tradycyjny Sad"

Gratulujemy Małym Odkrywcom z klas 2a i 4a oraz ich opiekunom paniom Agnieszce Rudeckiej i Jolancie Midor.

Moja wymarzona złota rybka

Miło nam poinformować, że dwie podopieczne pani Anny Rybotyckiej – Natalia Pawlik i Aleksandra Janicka otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym „Moja wymarzona złota rybka” ogłoszonym przez Muzeum Złotej Rybki w Dydnie.

Zajęcia z zawodoznawstwa - pielęgniarka

W piątek, 28 lutego br., klasa 8A i część klasy 8B gościła Panią Katarzynę Charęzę – mgr pielęgniarstwa – specjalność pielęgniarstwo zachowawcze i geriatryczne oraz mgr pedagogiki i promocji zdrowia.
Pani Katarzyna przybliżyła uczniom tajniki zawodu pielęgniarki (pielęgniarza) oraz opiekuna osób starszych. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach zawodoznawstwa. Jednak nie tylko o pracy rozmawialiśmy, bo poruszone zostało również zagadnienie starości. Młodzież obejrzała krótki film o aktywności fizycznej i psychicznej seniorów. Dzieci bardzo odpowiedzialnie komentowały film, podpierając się przykładami z życia. Spotkanie zorganizowała pani Ewa Janicka.

Z wizytą w Mniejszości Niemieckiej

Wczoraj, 19 grudnia br. o godz.16:00, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, po raz kolejny gościliśmy w Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim . Uczniowie klas 5-8 : A. Janicka, A. Iżycka, A. Łukaszewska, O. Kanarska , A. Ślusarz oraz K. Tomaszewski zaprezentowali krótki program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej.
Ola Łukaszewska pięknie zagrała na saksofonie kolędę „Stille Nacht”.
Uczniowie – przygotowani przez nauczycielkę języka niemieckiego panią Magdalenę Kubowicz – zostali nagrodzeni brawami i słodkościami.

Dni otwarte Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach

Grupa uczniów klasy 6 a i 6 b 28 listopada pod opieką pań: Anny Rybotyckiej i Doroty Golanowskiej – Ptak wzięła udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Wbrew jesiennej aurze, która zniechęca do wyjścia poza mury szkoły, uczniowie zwiedzili wystawę stałą opowiadającą o losach jeńców wojennych, którzy przeszli przez obóz w Lamsdorf oraz Miejsca Pamięci Narodowej. Młodzież wzięła także udział w zajęciach warsztatowych związanych z uchwaleniem 30. rocznicy Konwencji ONZ dotyczącej praw dziecka. Tegoroczne Dni Otwarte CMJW w Łambinowicach organizowane były pod hasłem: ” Nasze prawa, nasze obowiązki ” .

Mistrzowie ortografii

Uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, wzięli udział w Głuchołaskim Międzypokoleniowym Dyktandzie Niepodległościowym, organizowanym przez Stowarzyszenie Seniorów „Wichrowe Wzgórze”. Tym razem sukces osiągnęli uczniowie klasy 8 A: Paulina Wąsik – I miejsce i Kacper Tomaszewski – III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Głuchołazy i wręczone na sesji Rady Miejskiej. W dyktandzie udział wzięli również: Aleksandra Bukowiec, Joanna Franas i Wiktoria Powądra z kl.7a oraz Weronika Radoń z kl.8 a.

XXVI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Poezja jesienią"

W dniu dzisiejszym liczna grupa uczniów z naszej szkoły mogła, walcząc z tremą, spróbować swoich sił w konkursie recytatorskim i razem ze swoimi kolegami z innych szkół zaprezentować swoje możliwości na scenie. Wszyscy poradzili sobie świetnie.

Wizyta klasy 7b w bibliotece

We wtorek, 29.10.br. klasa 7 B z wych. panią Janiną Hładką odwiedziła nowo otwartą bibliotekę. Pani Małgosia z działu dziecięcego przeprowadziła dla gości lekcję biblioteczną i zapoznała dokładnie ze specyfiką pracy biblioteki publicznej.

Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek, 27 września br. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.
W bogatym programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klas: drugich, piątych, szóstych, siódmych i ósmej.Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy bajkę o Jasiu i Małgosi po niemiecku i angielsku, Kacper Tomaszewski recytował niemiecką wersję „Lokomotywy”, a Pola Nastasowska z klasy II – wiersz o kotku po francusku. Poza tym była zabawa (rewelacyjny występ grupy uczniów z klasy II a) i czytanie tekstów w języku niemieckim przez Alexa Singha z kl.VI b . Imprezę zorganizowała germanistka pani Magdalena Kubowicz przy dużym wsparciu anglistki pani Ewy Śmietanki. Podziękowania należą się również romanistce pani Jolancie Chramędze – Wójcik. Wspaniałe dekoracje to dzieło plastyczki pani Anny Rybotyckiej. Pamiętajcie: języków koniecznie należy się uczyć!

Mamy nową świetlicę

Od 1.09. 2019r. uczniowie naszej szkoły korzystają z nowej świetlicy. Mamy do dyspozycji duże, jasne pomieszczenie, pięknie umeblowane i wyposażone w różne pomoce dydaktyczne, w tym komputery, telewizor i sprzęt muzyczny. Uczniowie przebywający w świetlicy miło spędzają czas, grając w gry planszowe, piłkarzyki i  układając puzzle. Są też kolorowanki, książki dla dzieci, czasopisma, komiksy, klocki  lego i wiele innych pomocy. Wszyscy w spokoju  mogą odrabiać zadanie domowe i przygotowywać się do lekcji.