teatr plastyka muzyka kultura

Maski - prawie jak weneckie

„Kolorową maskę weź. Baw się z nami, jeśli chcesz”.
Ponieważ uczniowie klas IV-VIII nie mogli bawić na balu, więc wykonali piękne maski i urządzili sobie zabawę podczas edukacji zdalnej razem z panią Anią.

Ogólnopolski projekt "Tradycyjny Sad"

Gratulujemy Małym Odkrywcom z klas 2a i 4a oraz ich opiekunom paniom Agnieszce Rudeckiej i Jolancie Midor.

Moja wymarzona złota rybka

Miło nam poinformować, że dwie podopieczne pani Anny Rybotyckiej – Natalia Pawlik i Aleksandra Janicka otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym „Moja wymarzona złota rybka” ogłoszonym przez Muzeum Złotej Rybki w Dydnie.

Zajęcia z zawodoznawstwa - pielęgniarka

W piątek, 28 lutego br., klasa 8A i część klasy 8B gościła Panią Katarzynę Charęzę – mgr pielęgniarstwa – specjalność pielęgniarstwo zachowawcze i geriatryczne oraz mgr pedagogiki i promocji zdrowia.
Pani Katarzyna przybliżyła uczniom tajniki zawodu pielęgniarki (pielęgniarza) oraz opiekuna osób starszych. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach zawodoznawstwa. Jednak nie tylko o pracy rozmawialiśmy, bo poruszone zostało również zagadnienie starości. Młodzież obejrzała krótki film o aktywności fizycznej i psychicznej seniorów. Dzieci bardzo odpowiedzialnie komentowały film, podpierając się przykładami z życia. Spotkanie zorganizowała pani Ewa Janicka.

Z wizytą w Mniejszości Niemieckiej

Wczoraj, 19 grudnia br. o godz.16:00, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, po raz kolejny gościliśmy w Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim . Uczniowie klas 5-8 : A. Janicka, A. Iżycka, A. Łukaszewska, O. Kanarska , A. Ślusarz oraz K. Tomaszewski zaprezentowali krótki program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej.
Ola Łukaszewska pięknie zagrała na saksofonie kolędę „Stille Nacht”.
Uczniowie – przygotowani przez nauczycielkę języka niemieckiego panią Magdalenę Kubowicz – zostali nagrodzeni brawami i słodkościami.

Dni otwarte Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach

Grupa uczniów klasy 6 a i 6 b 28 listopada pod opieką pań: Anny Rybotyckiej i Doroty Golanowskiej – Ptak wzięła udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Wbrew jesiennej aurze, która zniechęca do wyjścia poza mury szkoły, uczniowie zwiedzili wystawę stałą opowiadającą o losach jeńców wojennych, którzy przeszli przez obóz w Lamsdorf oraz Miejsca Pamięci Narodowej. Młodzież wzięła także udział w zajęciach warsztatowych związanych z uchwaleniem 30. rocznicy Konwencji ONZ dotyczącej praw dziecka. Tegoroczne Dni Otwarte CMJW w Łambinowicach organizowane były pod hasłem: ” Nasze prawa, nasze obowiązki ” .

Mistrzowie ortografii

Uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, wzięli udział w Głuchołaskim Międzypokoleniowym Dyktandzie Niepodległościowym, organizowanym przez Stowarzyszenie Seniorów „Wichrowe Wzgórze”. Tym razem sukces osiągnęli uczniowie klasy 8 A: Paulina Wąsik – I miejsce i Kacper Tomaszewski – III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Głuchołazy i wręczone na sesji Rady Miejskiej. W dyktandzie udział wzięli również: Aleksandra Bukowiec, Joanna Franas i Wiktoria Powądra z kl.7a oraz Weronika Radoń z kl.8 a.

XXVI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Poezja jesienią"

W dniu dzisiejszym liczna grupa uczniów z naszej szkoły mogła, walcząc z tremą, spróbować swoich sił w konkursie recytatorskim i razem ze swoimi kolegami z innych szkół zaprezentować swoje możliwości na scenie. Wszyscy poradzili sobie świetnie.

Wizyta klasy 7b w bibliotece

We wtorek, 29.10.br. klasa 7 B z wych. panią Janiną Hładką odwiedziła nowo otwartą bibliotekę. Pani Małgosia z działu dziecięcego przeprowadziła dla gości lekcję biblioteczną i zapoznała dokładnie ze specyfiką pracy biblioteki publicznej.

Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek, 27 września br. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.
W bogatym programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klas: drugich, piątych, szóstych, siódmych i ósmej.Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy bajkę o Jasiu i Małgosi po niemiecku i angielsku, Kacper Tomaszewski recytował niemiecką wersję „Lokomotywy”, a Pola Nastasowska z klasy II – wiersz o kotku po francusku. Poza tym była zabawa (rewelacyjny występ grupy uczniów z klasy II a) i czytanie tekstów w języku niemieckim przez Alexa Singha z kl.VI b . Imprezę zorganizowała germanistka pani Magdalena Kubowicz przy dużym wsparciu anglistki pani Ewy Śmietanki. Podziękowania należą się również romanistce pani Jolancie Chramędze – Wójcik. Wspaniałe dekoracje to dzieło plastyczki pani Anny Rybotyckiej. Pamiętajcie: języków koniecznie należy się uczyć!

Mamy nową świetlicę

Od 1.09. 2019r. uczniowie naszej szkoły korzystają z nowej świetlicy. Mamy do dyspozycji duże, jasne pomieszczenie, pięknie umeblowane i wyposażone w różne pomoce dydaktyczne, w tym komputery, telewizor i sprzęt muzyczny. Uczniowie przebywający w świetlicy miło spędzają czas, grając w gry planszowe, piłkarzyki i  układając puzzle. Są też kolorowanki, książki dla dzieci, czasopisma, komiksy, klocki  lego i wiele innych pomocy. Wszyscy w spokoju  mogą odrabiać zadanie domowe i przygotowywać się do lekcji.