Kochani Rodzice i przyszli uczniowie klas pierwszych
zapraszamy na dzień otwarty w naszej szkole
04. 03. 2023 r.

Proszę kliknąć w obrazek by go powiększyć

Świąteczny kiermasz

W czwartek 15 grudnia w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz, zorganizowany przez Radę Rodziców. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Poszczególne stoiska oferowały wspaniałe ozdoby świąteczne oraz ciasto. Klasy 1-3 pięknie zaprezento- wały kolędy, tańce oraz grę na instrumentach.
Było magicznie!

Tak gościliśmy Wiewióreczki, Słoneczka i Stokrotki w naszym Piernikowie

Święta tuż, tuż. U nas można poczuć już ich zapach, a to za sprawą pań Ani i Joli i warsztatów zdobienia pierników dla grup Wiewióreczki, Słoneczka i Stokrotki z Przedszkola nr 2. W naszym Piernikowie dzieci obejrzały film, a następnie same zdobiły swoje pierniki, które zabrały do domu, aby mogły ozdobić choinki.
Dziękujemy przedszkolakom i ich paniom za przemiłą wizytę i wspólną pracę. Było świątecznie i magicznie.       Kliknięciem w zdjęcie – powiększamy go

Tak gościliśmy Misie i Motylki w naszym Piernikowie

Dzisiaj nasze Piernikowo odwiedziły grupy Misie I Motylki z Publicznego Przedszkola nr 1. Dzieci poznały historię pewnego pierniczka, pięknie ozdobiły swoje ciasteczka i zobaczyły szkołę. Dziękujemy przedszkolakom I ich Paniom za wspólnie spędzony czas.         Kliknięciem w zdjęcie – powiększamy go

Prezent mikołajkowy

W piątek, 9 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podarowali prezent mikołajkowy naszym kochanym głuchołaskim przedszkolakom w postaci przedstawienia inspirowanego wierszami Juliana Tuwima. Autorkami spektaklu były p. Anna Rybotycka i Danuta Wójcik. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy VI b, I a , II a , III b i IV b oraz p. Agnieszka Szenawa. W Mikołaja wcieliła się nasza pani Agatka

Na "Balladynę" do Opola

28 listopada 2022 roku uczniowie klasy 8 A i 8 B wraz z opiekunami: p. Eweliną Kobzą, p. Patrycją Prochot- Sojką oraz p. Romanem Beskim wzięli udział w spektaklu pt. „Balladyna”. Przedstawienie odbyło się w ” Teatrze Lalki i Aktora ” w Opolu. Dzięki ukazaniu dramatu Juliusza Słowackiego w nowatorski sposób, możliwe było nawiązanie dialogi z młodzieżą. Balladyną rządzi ironia, przypadkowość i brak czułości. Świat ukazany w dramacie to świat sprzeczności, który tworzy rzeczywistość niemożliwą do pojęcia.

IV WYPOMINKI LISTOPADOWE - warto było się wybrać

IV Wypominki Listopadowe są już tylko wspomnieniem, ale dzięki filmowi przygotowanemu przez Pana Przemysława Miśniakiewicza na długo pozostaną w naszej pamięci…
Serdecznie dziękujemy, a Państwa zapraszamy do obejrzenia !! 😉 Link do pobrania poniżej:

O godzinie 11.11 zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego"

Jak co roku w przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszych szkolnych murach o godzinie 11.11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”.

Naukobus gościł w naszej szkole 27 i 28 października

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik wraz z nowym rokiem szkolnym odwiedza kolejne szkoły i uczniów w kraju. Mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą „Eksperymentuj!”, którą Naukobus wiezie na swoim pokładzie pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę. Miło mi poinformować, że 27 i 28 października Naukobus gościł w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Głuchołazach. W tych dniach uczniowie , którzy odwiedzili wystawę  mogli korzystać nieodpłatnie z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, zadawać pytania i odkrywać zjawiska przyrodnicze.

Wiadomość z Pragi

Jesteśmy na wycieczce w pięknej Pradze. Pierwszy dzień był pełen wrażeń i niezapomnianych chwil. Poznajemy historię tego pięknego miasta i uczymy się wspólnego przeżywania wielu doznań estetycznych i kulinarnych. 

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania

#CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
8-23 października miliony młodych ludzi z 72 krajów z całego świata uczestniczyło w wydarzeniach promujących te zagadnienia. Oczywiście, jak co roku, nie zabrakło w nim naszych uczniów. Panie Renata Turek i Jolanta Midor w swoich klasach 1a i 3a zorganizowały cykl zajęć poświęconych elementom kodowania i programowania. Dziękujemy i gratulujemy!

Po uroczystym Pasowaniu na ucznia

Uczniowie klasy 1a i 1b po uroczystym Pasowaniu na ucznia, udali się na Halę sportową Chrobry i do Studia Kids w Nysie. Na klasę 1b czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku .Uczniowie wspaniale spędzili czas , grając w różne gry sportowe, a także mieli możliwość strzelania z łuku pod okiem trenera. Natomiast klasa 1a bawiła się ponad dwie godziny w kolorowym świecie kulek,trampolin, zjeżdżalni i torów przeszkód.
Nasi pierwszoklasiści już wiedzą, że szkoła to nie tylko obowiązki ale również śmiech i zabawa

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dziś obchodzimy święto wszystkich pracowników szkoły: nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, którym życzymy zadowolenia z pracy, wielu sukcesów, dużo zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń.
W tym ważnym dniu odbyło się także pasowanie uczniów klas pierwszych, którzy wraz z wychowawczyniami: Panią Agnieszką Górniak-Rudecką oraz Panią Renatą Turek, przygotowali wspaniały program artystyczny..

ŚWIĘTO JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

W środę, 12 października, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, w ramach którego uczniowie klas 1a, 3b, 4a, 4b, 7, 8a i 8b przygotowali:
🇬🇧 scenki w języku angielskim pokazujące, jak bardzo przydatna jest jego znajomość w codziennej komunikacji 😉
🇪🇺 wiersze i piosenkę w języku niemieckim i francuskim
🇩🇪 łamańce w trzech językach, z którymi mogła zmierzyć się publiczność
🇺🇲 inscenizację wiersza Tuwima pt. „Rzepka” w języku angielskim .
Wszystkie występy były wspaniałe i pokazały, jak ważna jest znajomość języków obcych, ale także naszego języka ojczystego w codziennym życiu. Cały program opracowały i przygotowały Panie: Magdalena Kubowicz, Barbara Marcinkowska oraz Ewa Śmietanka.
Za pomoc dziękujemy Pani Marzenie Barzyk.

ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 10 i 11 października 2022r. uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w warsztatach Archipelag Skarbów, w trakcie których rozmawiali o dorastaniu, szczęściu, przyjaźni i miłości. Młodzież rozwijała swoje kompetencje w zakresie akceptacji siebie i asertywności. Spotkania przebiegły w przyjaznej atmosferze.

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach obchodów miesiąca bibliotek, którego tegoroczne hasło brzmi: ” Czytamy globalnie dla pokoju i harmonii „, pani bibliotekarka Barbara Marcinkowska przeprowadziła 2 lekcje biblioteczne w klasach trzecich. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat lektury
pt. ” Asiunia” Joanny Papuzińskiej, opowiadającej o dzieciństwie pisarki w czasie wojny. Uczniowie, pełni empatii i z wielkim zaangażowaniem, brali udział w dyskusji na temat zła, jakie niesie ze sobą każdy konflikt zbrojny.

Wirtualny sen w ramach Poznan Game Arena 2022

W sobotę 8 października,  jedenastu szczęściarzy z Naszej szkoły pod opieką pana Ryszarda uczestniczyło w międzyszkolnym wyjeździe na PGA, zorganizowanym przez ZS – Technikum Informatyczne przy współpracy z nauczycielami informatyki ze szkół podstawowych w naszym mieście. Impreza odbywała się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Liczbę uczestników szacuje się na 41 tysięcy. Fascynaci gier komputerowych i sprzętu najwyższej klasy znaleźli się w wymarzonym miejscu. Od wczesnych godzin rannych do wieczora można było realizować swój wirtualny sen w ramach Poznan Game Arena 2022.

Na spotkanie z przygodą i zielone lekcje do Zatorlandu

W piątek 7 października, nasi uczniowie z klas 2b i 3a pod wodzą swoich pań Kamili i Joli oraz pani pielęgniarki wybrali się na spotkanie z przygodą i zielone lekcje do Zatorlandu. W Parku Owadów poszerzyli swoją wiedzę na temat owadów i zobaczyli je w gigantycznych rozmiarach. Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach testowali w Miasteczku Ruchu Drogowego. Niesamowitym przeżyciem było spotkanie z ruchomymi prehistorycznymi gadami. Postacie z mitologii poznali podczas rejsu w Parku Mitologii. Nie zabrakło teżqesolych zabaw w Lunaparku, kina 5D i Parku linowego. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń. Dziękujemy też paniom Eli I Halinie za pomoc.

Aktualne rozkłady jazdy poniżej:

Sukces ósmoklasistów

Miło nam poinformować, że nasi ósmoklasiści świetnie wypadli na tegorocznym egzaminie. Uzyskali wyniki lepsze niż średnia gminy i średnia powiatu. 

Najlepsza wśród ósmaków okazała się Patrycja Tarchała – 93%. 

Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej edukacji.

Aktualności z ubiegłego roku szkolnego

wolontariat pracowniczy firmy Schattdecor na rzecz naszej szkoły

                                „Dziecko-to największe dobro”  takie hasło przyświecało pracownikom Schattdecor podczas remontu sali do zajęć specjalistycznych w naszej szkole. W prace zaangażowani byli ludzie o wielkich sercach:  pani Danuta oraz panowie: Adam, Andrzej, Mateusz, Robert, Adrian, Mariusz i Mateusz oraz nasi woźni i nauczycielki. Pomysłodawcą i koordynatorem była pani Alicja.

Odwiedź naszą szkołę razem z Olą i Bratkiem

Pewnego zimowego dnia siedmioletnia Ola postanowiła zwiedzić naszą szkołę. Sprawdź , co zobaczyła.

JUŻ JEST - SZYBKI I BEZPIECZNY INTERNET

Miło nam poinformować, że zostały ukończone prace instalacyjne i w szkole już działa szybki i bezpieczny internet w ramach OSE.

Szanowni Rodzice!

Prosimy o codzienne sprawdzanie poczty na koncie na Librus, ponieważ wszystkie ważne informacje od dyrekcji i nauczycieli przesyłane są do Państwa właśnie tą drogą.

Od 9.11.2020 roku (decyzją Premiera RP) zajęcia we wszystkich klasach prowadzone są zdalnie.

Uwaga! Nowe obowiązki!

opublikowano : 10.10.2020

W związku z panującą w kraju sytuacją epidemiczną – decyzją Premiera RP – nałożone zostają nowe obowiązki. Przypominamy, że na terenie PSP3 wszyscy uczniowie i pracownicy przebywający w przestrzeni publicznej np. korytarz zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki, przyłbicy itp.
Jednocześnie informujemy, że od 12.10.2020 r. obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia rodziców i interesantów na teren szkoły. W sprawach ważnych proszę kontaktować się przez sekretariat szkolny – telefon 774391832.

UWAGA! Rodzicie i uczniowie nie mogą podpinać swoich dysków sieciowych w Librusie. Uczniowie mogą / powinni przesyłać prace na adres wskazany przez nauczyciela. Przesłana przez pomyłkę instrukcja podpinania dysków kierowana była do nauczycieli.

Z życia szkoły

Najważniejszy dokument szkoły – Statut