Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 08 listopada 2023 r. odszedł od nas wieloletni dyrektor, nauczyciel, kolega Piotr Pudelko.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniu 10 listopada 2023 r.                     

V Zlot Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie

V ZLOT KOU w Śremie już za nami. Ludzie pełni pasji, życiowej energii i wielkiego❤️. Szkoła tworzona z myślą o dzieciach i dla dzieci. Jakub Tylman – dziękujemy za pomysły i inspiracje.

WODA JEST WAŻNA - TO WIE KAŻDY I KAŻDA

Klasy 4a i 6b zgłębiały sekrety o wodzie i przyrodzie i to bez lania wody😃
Warsztaty edukacyjne odbyły się na Stacji Uzdatniania Wody w Siestrzechowicach w ramach realizacji projektu pn. „Kampania edukacyjno- promocyjna na terenie Województwa Opolskiego: Woda dla bioróżnorodności, bioróżnorodność dla wody”.
Opiekunkami na wycieczce były panie Ewelina Kobza, Janina Hładka oraz Michalina Ziółkowska.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

16 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja była bardzo wysoka. Zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły chętnie oddali głos na swojego kandydata. Liczenie głosów trwa. Czekamy na wyniki.

Dzień Edukacji Narodowej 2023

W piątek, 13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole akademia podczas której dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów. Na tak ważną i piękną okazję uczniowie wraz z wychowawczyniami: Panią Jolantą Midor oraz Panią Anną Zając przygotowali wspaniały program artystyczny. Koledzy i koleżanki z klas starszych, w ramach niespodzianki dla pierwszaków przygotowali taniec, a także małe upominki.
Z okazji DEN nasi nauczyciele otrzymali m.in nagrodę Ministra Edukacji, Kuratora Oświaty, Burmistrza Głuchołaz oraz Dyrektora Szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
Pięknym akcentem muzycznym zakończył się apel, dzięki występowi uczniów PSM w Głuchołazach pod kierunkiem pana Andrzeja Tabisia.

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W czwartek, 12.10.br. bibliotekę szkolną odwiedziła kl.2 B z wych. panią Renatą Turek. Spotkaliśmy się w świecie baśni, które pięknie rozwijają wyobraźnię. Były zagadki, zabawa z baśniowymi rekwizytami oraz prezentacja wystawy „Książka artystyczna”.

Udział w Akcji BohaterON

Nasza szkoła już po raz szósty bierze udział w Akcji BohaterON.

Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody AKWA w Siestrzechowicach

We wtorek, 3 października uczniowie klasy 5a i 5b wybrali się na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody AKWA w Siestrzechowicach. Uczniowie zostali zapoznani z procesem uzdatniania wody, zwiedzili stację i zobaczyli działające w niej urządzenia. Obejrzeli film edukacyjny w multisferycznym kinie 4 D, oraz podświetlaną makietę Stacji. Poznali laboratorium, stworzyli własny model filtra oczyszczającego wodę. Pod mikroskopem oglądali bakterie, pierwotniaki, pantofelki żyjące w wodzie. Wycieczka zakończyła się ogniskiem.

DZIEŃ CHŁOPAKA 2023

30 września to data, którą pamiętają przede wszystkim chłopcy. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli czuć się szczególnie wyjątkowo spędzając wspólnie czas i fantastycznie się bawiąc.

Opolscy Gladiatorzy Sportu

W dniu wczorajszym tj. 29.09.2023 r., odbyła się Gala „Opolscy Gladiatorzy Sportu” z okazji 25 – lecia obrony Województwa Opolskiego, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego na czele z Marszałkiem Andrzejem Bułą. Miło nam poinformować, że Trener naszego klubu Pan Tadeusz został uhonorowany medalem „Gladiator 25-lecia Opolskiego Sportu”. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Ważne spotkanie z policjantami

W dniu 29 września 2023r. uczniowie klas I -III spotkali się z policjantami, którzy w bardzo przyjaznej atmosferze opowiadali o bezpieczeństwie dzieci w drodze do i ze szkoły. Natomiast uczniom klas VI -VIII goście przedstawili wachlarz kar i sankcji związanych z nieprzestrzeganiem prawa.

Nasza szkoła została laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Nasza szkoła została laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, organizowanego przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Wygraliśmy 16 laptopów , mobilną szafę i monitor interaktywny.
Opiekun : pani Jolanta Midor.
Bardzo cieszymy się z wygranej. 🙂👏🏆

Tak świętowaliśmy Europejski Dzień Języków

Dziś świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Bogactwo językowe Europy to niezwykła wartość, a że umiejętności językowe warto rozwijać, przekonały się przedszkolaki z Przedszkola PUCHATEK, Przedszkola nr 2 NIEZAPOMINAJKA oraz Przedszkola nr 1 BAJKA. W tym radosnym dniu towarzyszyli nam również uczniowie klas młodszych z naszej szkoły. Wystąpili uczniowie klas: 2a, 4b,5a i 7. Przedstawienie przygotowały : Barbara Marcinkowska, Magdalena Kubowicz, Ewa Śmietanka i Iwona Koszarecka- Tabiś . Dziękujemy serdecznie panu dyrektorowi i pracownikom Centrum Kultury w Głuchołazach za wspaniałą współpracę.🙂

Sprzątanie świata w nieco inny sposób niż dotychczas

W tym roku sprzatanie świata klasy młodsze obchodziły w nieco inny sposób niż dotychczas, uczestnicząc w ekologicznym spektaklu muzycznym pt. „Maja ratuje planetę”. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób mogli przypomnieć sobie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otoczenie, w jakim przebywamy.

Głuchołaski Bieg Górski

23.09.2023r. w Głuchołazach odbył się Głuchołaski Bieg Górski. Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów, którzy uzyskali następujące wyniki:

Klasy 1-2
Gracja Kasprzycka – msc. 2.
Hanna Wdowiak – msc. 19.
Wiktor Ficek – msc. 8.
Klasy 3-4
Sara Oraczewska – msc. 1.
Weronika Kowaliszyn – msc. 5.
Amelia Mytnik – msc. 12.
Kamil Kozłowski – msc. 1.
Matwiej Sytnik – msc. 2.
Oliwier Walczak – msc. 9.
Franciszek Zyśk – msc. 15.
Filip Kłakowicz – msc. 16.
Klasy 5
Lena Pachura – msc. 1.
Kornelia Stokłosa – msc. 7.

Klasy 5
Lena Pachura – msc. 1.
Kornelia Stokłosa – msc. 7.
Klasy 6
Nikola Niemiec – msc. 5.
Klasy 7
Zofia Pabiś – msc. 2.
Paulina Zielińska – msc. 3.
Ksawery Pachura – msc. 2.
Tomasz Matyjasik – msc. 4.
Klasy 8
Hanna Lisowska – msc. 1.
Krzysztof Tylkowski – msc. 1.
Daniel Żak – msc. 2.
Alan Mecner – msc. 3.
Opiekun Adam Dziurowski

Dzień Orderu Uśmiechu z panią Martyną Wojciechowską

21 września, jak co roku obchodzimy Dzień Orderu Uśmiechu. Dzisiaj, w progach naszej szkoły zawitała jego Dama p. Martyna Wojciechowska. Spotkanie prowadzili znani podróżnicy, a czas umiliły występy dzieci prosto z Afryki i innych kontynentów.
Dla wszystkich spotkanie z naszym wyjątkowym gościem było niezwykle inspirujące i wzruszające.

Wiadomość od pani Martyny

DUMA!
ORDER UŚMIECHU🌞
Najważniejsza nagroda w moim życiu!
I to akurat dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu i 55. rocznicę jego ustanowienia.
Dziękuję z całego serca!

"Akademia Orłów Sportu - Baseball" w naszej szkole

Dziś moc wrażeń – uczniowie klas 4-7 wzięli udział w wyjątkowej imprezie sportowej. Ciepło przywitani przez panią dyrektor Jolantę Błaszczyk, panią naczelnik Wydziału Oświaty Krystynę Kubiszyn oraz organizatorów, z wielkim zapałem angażowali się w kolejne zadania. Nie liczyły się specjalne umiejętności, ale chęci i zaangażowanie. Uczniowie pod okiem profesjonalistów – Piratów Władysławowo mieli możliwość uczestniczenia w treningu baseballa, poznali historie bohaterów – sportowców oraz otrzymali pamiątkowe medale i gadżety sportowe. Pogoda dopisała, było to emocjonujące przeżycie .

Mamy Rady na Odpady - sukces w finale wojewódzkim

Mamy Rady na Odpady – Emilka, Nadia, Laura, Amelia i Kuba z towarzyszeniem pana Andrzeja, pod opieką pań Agnieszki i Jolanty w ścisłym finale wojewódzkim wyśpiewali 3 miejsce. Gratulujemy.

Piknik sportowy "Przybij piątkę"

W naszej szkole odbył się sportowy piknik „Przybij piatkę” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Fundacji Sudety reprezentowanej przez prezesa Przemysława Kanarskiego. Dzieci doskonale się bawiły a na koniec otrzymały drobne upominki. Dziękujemy.

W drodze po Dziecięcą Turystyczną Odznakę Miasta Orderu Usmiechu

Kolejna klasa podjęła nowe wyzwania. Dzisiaj uczniowie 1a wraz z wychowawczynią i rodzicami rozpoczęli swoje wędrowanie i wypełnianie zadań na Dziecięcą Turystyczną Odznakę Miasta Orderu Usmiechu. Szczyt Góry Parkowej (Góry Chrobrego) zdobyty.

Nasze wędrowanie - rozpoczęte

Nowy rok szkolny i nowe wyzwania. Już od początku   uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią i rodzicami, rozpoczęli swoje wędrowanie i wypełnianie zadań na Dziecięcą Odznakę Miasta Orderu Usmiechu. Góra Chrobrego zdobyta.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Podczas uroczystej akademii, inaugurującej nowy rok szkolny, pani dyrektor Jolanta Błaszczyk serdecznie powitała wszystkich pracowników, uczniów oraz ich rodziców. Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pani Agnieszki Górniak-Rudeckiej oraz Janiny Hładki zaprezentował program artystyczny, upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor ogłosiła, iż rok szkolny 2023/2024 został rozpoczęty.

Aktualności z ubiegłego roku szkolnego

Wyniki egzaminów ósmoklasisty

Nasi  Ósmoklasiści poznali już wyniki egzaminów.

Miło nam poinformować, że w naszej szkole najlepiej egzamin napisała Oliwia Kanarska, która w nagrodę otrzymała od Pani Dyrektor tablet.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce

Nasz nauczyciel - OSEHero

Miło nam poinformować, że pani Jolanta Midor jako jedna z 363 osób w Polsce uzyskała tytuł OSEHero i uczestniczyła w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w zlocie liderów OSE. Przy realizacji wielu zadań związanych z bezpieczeństwem w sieci wspierali ją wszyscy nauczyciele, a szczególnie pan Ryszard Wąsik oraz panie Agnieszka Migus, Agnieszka Górniak-Rudecka i Małgorzata Iwańska. Gratulujemy!

Dar Pana Burmistrza

 

Miło nam poinformować, że Pan Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński w dniu 20 czerwca 2023 r. przekazał naszej szkole pomoce naukowe oraz sprzęt sportowy. Wyposażenie zostało zakupione za kwotę 5 tys. zł, które szkoła otrzymała w nagrodę za zeszłoroczne zaangażowanie się społeczności szkolnej w uczczenie Jubileuszu 800-lecia Głuchołaz. Serdecznie dziękujemy.

Festyn szkolny

W dniu 20 czerwca odbył się w naszej szkole festyn szkolny. Zaproszonymi gośćmi byli Burmistrz Głuchołaz Pan Edward Szupryczyński i Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Krystyna Kubiszyn oraz Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Pan Stanisław Szul.
Podczas tego wydarzenia uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.
Uczniom, którzy osiągnęli wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych oraz w różnych dyscyplinach sportowych zostały wręczone słodkie upominki. Dzięki przygotowanym atrakcjom ten dzień był pełen wrażeń, uśmiechu i dobrej zabawy😊

NAJWIĘKSZY SUKCES SPORTOWY W HISTORII NASZEJ SZKOŁY

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach, reprezentowana przez uczennice: Karolina Kania, Zofia Zając, Alicja Staliś, Natalia Łyko, Zuzanna Musiał, będące zawodniczkami MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, zdobyła MISTRZOSTWO POLSKI w minikoszykówce 3×3 Szkół Podstawowych.
Architektem największego sukcesu sportowego w historii naszej szkoły jest Nauczyciel  oraz Trener Klubu  Tadeusz Widziszowski.
Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została wybrana Karolina Kania.
Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz nauczycielowi 👏👏

ZIELONA SZKOŁA WE WŁOSZECH

Dzisiaj tj.  29 maja 2023 r. rozpoczęliśmy naszą zieloną szkołę we Włoszech. Zmierzamy do Cesenatico. Pierwsze zwiedzanie za nami. Piękna malownicza Padwa, otulona zapachami jaśminów, kawy i ciasta.

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

W piątek 26 maja odbyła się wycieczka do Krakowa i Wieliczki. Uczestnicy wyjazdu poznali historię smoka wawelskiego oraz powstania zamku . Zwiedzili krypty i wieżę z dzwonem Zygmunta, oraz zobaczyli wyjątkowe dzieło gotyckie – ołtarz autorstwa Wita Stwosza.
W Wieliczce dane nam było ujrzeć fenomenalne widoki, solne i drewniane kaplice, solankowe jeziora, do których wrzucaliśmy monety w celu spełnienia życzeń.

Pan Pająk z kolekcją ptaków

Kolejny raz w naszych progach gościliśmy niesamowitego pasjonata zwierząt-Pana Pająka. Tym razem przyjechał do nas z pokaźną kolekcją ptaków .
Serdecznie dziękujemy za przekazanie obszernej wiedzy.

Oblężenie Krakowa i Wieliczki

W poniedziałek 22 maja uczniowie klas 2b, 3a, 5b i 5a wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Najpierw, wyposażeni w zestawy słuchawkowe zwiedzali z przewodnikiem Rynek i Planty, poznając krakowskie legendy. Następnie pojechali do Wieliczki na spotkanie z przygodą, wielickimi legendami i Skarbnikiem w kopalni soli. Na koniec podziwiali Wawel i smoka ziejącego ogniem. Nie zabrakło też pysznego obiadu w podziemiach kopalni, obważanka i lodów. Uczniowie bardzo serdecznie dziękują paniom Agnieszce, Oli, Joli, Kamili. Eli, Halinie i panu Robertowi za opiekę podczas wycieczki.

"Świadomość jest dziewczyną, siła jest kobietą..."

W poniedziałek, 15 maja w Centrum Kultury odbyło się „spotkanie” z niezwykłymi kobietami żyjącymi na przestrzeni wieków. Uczennice z klas 1-8 zaprezentowały wybrane przez siebie bohaterki ze świata nauki, sztuki i polityki.
Projekt zrealizowano pod opieką: Patrycji Prochot-Sojki, Anny Zając, Alicji Krzan, Agnieszki Szenawy.
Autorzy zdjęć: Otylia i Przemysław Miśniakiewiczowie.

Warsztaty żywieniowe dzięki Fundacji Actum

W naszej szkole odbyły się warsztaty żywieniowe dzięki Fundacji Actum, na których uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe i smaczne posiłki i przekąski.

Posegreguj swe odpady, bo przyroda nie da rady

„Posegreguj swe odpady, bo przyroda nie da rady” pod takim hasłem odbył się dzisiejszy ekologiczny apel. Uczniowie z klas 5a, 5b, Marysia z 6b, Michał z 7a , Marta z 8a i gościnnie Aleksandra Bukowiec dali nam wspaniałą lekcję postępowania z odpadami. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość samodzielnego zgniatania butelek i segregowania śmieci. Pomysłodawcami apelu byli: panie Ewelina Kobza, Janina Hładka i pan Roman Beski. Dziękujemy.

Dane osobowe w świecie manipulacji informacją

Kolejna ODO-LEKCJA za nami. Uczniowie klas 7a i 8a pod opieką p. Ryszarda i p. Joli brali udział w kolejnej lekcji w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego UODO „Twoje dane. Twoja sprawa”. Tym razem tematem był „Fake news – czy wiemy, jak sobie z tym radzić? Dane osobowe w świecie manipulacji informacją”.

Uroczyste obchody Rocznicy Konstytucji 3 Maja

Dnia 03.05.2023r. delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach Rocznicy Kostytucji 3 Maja.

232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 31 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Apel został przygotowany przez uczniów klasy VI b pod opieką p. Agaty Siwiec
i p. Małgorzaty Iwańskiej. Dekorację wykonali: p. Ryszard Wąsik i p. Anna Rybotycka.

KONCERT POKOLEŃ

KONCERT POKOLEŃ przeszedł do historii. Nie zabrakło na nim uczniów naszej szkoły. Dziękujemy Pani Elżbiecie Zborowskiej i członkom Klubu Seniora Wichrowe Wzgórze za zaproszenie, możliwość występów w tak zacnym gronie i piękne prezenty. Dzieci do występów przygotowały p. Jolanta Midor i p. Agnieszka Rudecka.

Filmy z występów naszych dzieci można pooglądać na facebooku – zapraszamy poprzez stronę główną szkoły.

OBCHODY ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA


W tym roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin wielkiego Polaka, Mikołaja Kopernika. W związku z tym Senat RP ustanowił ten rok Rokiem wielkiego astronoma. Dla upamiętnienia zasług uczonego uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w projekcie plastycznym „Mistrz Mikołaj”, wykonując plakaty, a także makiety Układu Słonecznego. Prace możemy podziwiać w bibliotece szkolnej oraz na wystawach na 2.piętrze. Dziękujemy uczniom za duże zaangażowanie i niezwykłą kreatywność. Opiekunkami projektu były nauczycielki fizyki: pani Joanna Szadkowska i pani Jolanta Błaszczyk. Wystawy zrealizowała Barbara Marcinkowska.

Reprezentant do finału - Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 7a Krzysztof Tylkowski zakwalifikował się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
W dniach 1-3 czerwca jako jeden z trzech najlepszych na Opolszczyźnie będzie reprezentować województwo i naszą szkołę na konkursie w Toruniu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Wiktoria najlepsza w województwie

W sobotę 15 kwietnia odbyły się w Gorzowie Śląskim Indywidualne Mistrzostwa Województwa Opolskiego w tenisie stołowym. W kategorii kadetek Wiktoria Gargol zajęła pierwsze miejsce w grze indywidualnej oraz pierwsze w grach podwójnych i mieszanych.
Serdecznie gratulujemy👏

Sukcesy Hattricka w Turnieju o Puchar Tymbarku

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły😊 i trenerom Hattricka Panu Grzegorzowi i Panu Arkadiuszowi.
W piątek na głuchołaskim stadionie odbyły się eliminacje powiatowe największego piłkarskiego turnieju dziecięcego w Europie – Turnieju Tymbarka. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny, w każdej z trzech kategorii chłopięcych tj.U8, U10 oraz U12. Miło nam poinformować, że do finałów wojewódzkich awansowały nasze drużyny: U8(r.2015) oraz drużyna U10(r.2013/2014), które wygrały wszystkie swoje mecze eliminacyjne. Nie udało się awansować naszej najstarszej drużynie(r.2012), która rywalizowała z zespołami z rocznika 2011/2012, mimo to chłopcom należą się ogromne brawa za dotarcie do finału imprezy, w którym nieznacznie (1-2) ulegli starszej drużynie z Otmuchowa. Większość naszych reprezentantów na co dzień trenuje w klubie UKS Hattrick Głuchołazy, z którym od lat współpracuje nasza szkoła.

Awans do finału wojewódzkiego

Uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.
Awans do finału wojewódzkiego uzyskali:
Hanna Lisowska
Zofia Pabiś
Lena Pachura
Wiktor Hapek
Ksawery Pachura
Życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
 

Kliknięciem w zdjęcie uzyskujemy jego powiększenie

IX Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Dziś t.j. 30 marca odbył się IX Gminny Konkurs Pięknego Czytania.
W konkursie wzięło udział łącznie 70 osób, podzielonych na 4 kategorie wiekowe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
– Katarzyna Zawadzka – dziennikarka Radio Opole
– Łukasz Bressa – dziennikarz Nysa Hot
– Paweł Pawlik – bibliotekarz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie.
Oto nagrodzeni reprezentanci naszej szkoły:

Kategoria I – klasy 1-2
III miejsce – Jakub Kania
II miejsce – Nina Waligóra

Kategoria II – klasy 3-4
Wyróżnienie – Nel Szenawa
III miejsce – Cecylia Stonoga
II miejsce – Kornelia Stokłosa

Kategoria III – klasy 5-6
II miejsce – Marcel Szczotka
I miejsce – Maria Popyk

Laureaci I i II miejsca zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się w maju w Nysie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

Realizacja projektu "Artystyczna szkoła"

W dniu dzisiejszym t.j 28 marca 2023 r. w ramach projektu „Artystyczna szkoła” realizowanego pod patronatem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Głuchołazach, spotkaliśmy się ze Szkołą Podstawową Nr 3 w programie Artystyczna Trójka – Wspomnień czar.
W programie wystąpiły dzieci z:
– kl. 3b – pod kierunkiem p. Anny Zając – piosenki
– kl. 4a – pod kierunkiem p. Ewy Śmietanki – „Rzepka” J. Tuwima w języku angielskim
– kl. 5a – pod kierunkiem p. Patrycji Prochot-Sojka – scena z Sanatorium Ziegenhalls
– kl. 3a i 4a – pod kierunkiem p. Jolanty Midor i Agnieszki Rudeckiej – Taniec czarownic
– kl. 1a i 5a – pod kierunkiem p. Magdaleny Kubowicz – „Okulary” J. Tuwima w języku niemieckim
Całą imprezę przygotowała i poprowadziła p. Barbara Marcinkowska
Dziękujemy Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach za udostępnienie Sali widowiskowej.

XVI Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek Kawalerów Orderu Uśmiechu

Drugi dzień XVI Ogólnopolskiego Zlotu Szkół i Placówek Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz 60- lecia SP 23w Toruniu miał niezwykle uroczysty przebieg. Pasowano na Kawalera Orderu Uśmiech pana Roberta Janowskiego. Później odbyła się promocja książki „Wielcy przyjaciele dzieci”, której autorem jest pan Marek Michalak. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tych wydarzeniach.

Brązowy medal w finale mistrzostw województwa w koszykówce

Uczennice klas ósmych naszej szkoły, zdobyły brązowy medal w finale mistrzostw województwa w koszykówce. Jest to ich kolejny sukces, odniesiony tym razem w Brzegu. Nasza drużyna grała w składzie :
Marta Dąbrowska, Hanna Dziedzic, Aleksandra Iżycka, Aleksandra Janicka, Oliwia Kanarska, Malwina Mytnik, Otylia Oraczewska, Julia Ronin, Aleksandra Staniewicz, Patrycja Walkowicz.
Opiekun: T. Widziszowski.

68 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - rozdanie nagród

W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury w Głuchołazach odbyło się uroczyste rozdanie nagród 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wśród laureatów są nasi uczniowie 🥰
Amelia Sposób klasa 3b- 2 miejsce
Kacper Jaworski klasa 3a- wyróżnienie
Antonii Sojka klasa 6a- wyróżnienie.
Pięknie zaprezentowała się również Zofia Stonoga z klasy 2b.
Serdecznie gratulujemy 👏👏👏

Dzień otwarty w naszej szkole

W dniu 4 marca odbył się dzień otwarty w naszej szkole. Przyszli uczniowie bawiąc się, zdobywali informacje o o taczającym ich świecie. Świetnie radzili sobie z technologiami informatycznymi, zdobywając nowe kompetencje.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne spędzenie wolnego czasu z nami.
Do zobaczenia w niedalekiej przyszłości…

MAMY RADY NA ODPADY - PODSUMOWANIE PROJEKTU

Miło nam poinformować, że dzisiaj t.j. 07 marca 2023 r. aż 74 uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w projekcie Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły „Mamy rady na odpady”. Specjalne podziękowania dla Pani dyrektor Jolanty Błaszczyk i nauczycieli prowadzących: Jolanty Midor, Agnieszki Górniak-Rudeckiej, Eweliny Kobzy, Janiny Hładki, Patrycji Prochot-Sojki, Ryszarda Wąsika. Gratulujemy.

Karnawałowe szaleństwa w klasach 1 -3

Za nami karnawałowe szaleństwa 🤡
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zabawie karnawałowej, podczas której nie zabrakło ulubionych zabaw animacyjnych. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle – zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, kokardami zachęcała do szalonej zabawy.

Bal karnawałowy dla klas 4 - 8

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ostatnim dniu nauki zorganizowali bal karnawałowy. W ten sposób uczniowie rozpoczęli czas odpoczynku i relaksu.

Nasi uczniowie na uroczystej gali wręczenia stypendiów sportowych

Z inicjatywy Burmistrza Głuchołaz po raz 16. zostały wręczane stypendia sportowe dla uczniów, którzy w 2022 roku otrzymali ocenę z zachowania minimum dobrą oraz zdobyli medal minimum mistrzostw województwa opolskiego. Burmistrz Głuchołaz nagrodził także sportowców z Gminy Głuchołazy, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.
Uroczysta gala odbyła się w środę, 8 lutego, w sali widowiskowej Centrum Kultury.

Gady w szkole?

W dniu dzisiejszym 3 lutego naszą szkołę odwiedził herpetolog – Pan Andrzej Pająk. Uczniowie klas 1-8 wysłuchali ciekawych informacji na temat gadów żyjących w Polsce i na świecie, oraz mieli możliwość zobaczyć niektóre z nich np. węże, jaszczurki, żółwia oraz krokodyla.
Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia i ogrom przekazanej wiedzy.

Święto Babci i Dziadka

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 26 stycznia uczniowie klas 1-3 zaprosili na uroczystość swoje Babcie i Dziadków, prezentując swoje umiejętności wokalne,taneczne i recytatorskie. Były to chwile pełne radości i wzruszeń ❤️

Koncert muzyki peruwiańskiej

W dniu dzisiejszym 17 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność brać udział w koncercie muzyki peruwiańskiej, podczas którego poznali nowe,ciekawe instrumenty. Do tańca porwały nas utwory, które wszystkie dzieci dobrze znają m.in Makarena, Despacito i Sofia.
Serdecznie dziękujemy za piękny występ i wspaniałą zabawę.

Magia jurajskich świąt

Magię jurajskich świąt poczuli dzisiaj uczniowie z klas 1a, 1b, 3a I 4a pod czujnym okiem swoich pań Agnieszki, Renaty, Jolanty i Ewy i mocnym wsparciu pani Oli, Eli i pana Kamila, odwiedzając Chatę Świętego Mikołaja w Krasiejowie. Podczas spotkania z Mikołajem dowiedzieli się o jego pracy, poznali przygody dzielnych pomocników i posłuchali historii o niesfornych reniferach. Każde dziecko dostało piękny prezent. Wesołe Elfy porwały uczestników do zabawy i pomagały stworzyć wyjątkowe pierniki, a bajkowe postacie świątecznego filmu wzruszyły do łez. Nie zabrakło też wizyty w McDonalds. To był niesamowity i magiczny dzień.

Świąteczny kiermasz

W czwartek 15 grudnia w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz, zorganizowany przez Radę Rodziców. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Poszczególne stoiska oferowały wspaniałe ozdoby świąteczne oraz ciasto. Klasy 1-3 pięknie zaprezento- wały kolędy, tańce oraz grę na instrumentach.
Było magicznie!

Tak gościliśmy Wiewióreczki, Słoneczka i Stokrotki w naszym Piernikowie

Święta tuż, tuż. U nas można poczuć już ich zapach, a to za sprawą pań Ani i Joli i warsztatów zdobienia pierników dla grup Wiewióreczki, Słoneczka i Stokrotki z Przedszkola nr 2. W naszym Piernikowie dzieci obejrzały film, a następnie same zdobiły swoje pierniki, które zabrały do domu, aby mogły ozdobić choinki.
Dziękujemy przedszkolakom i ich paniom za przemiłą wizytę i wspólną pracę. Było świątecznie i magicznie.       Kliknięciem w zdjęcie – powiększamy go

Tak gościliśmy Misie i Motylki w naszym Piernikowie

Dzisiaj nasze Piernikowo odwiedziły grupy Misie I Motylki z Publicznego Przedszkola nr 1. Dzieci poznały historię pewnego pierniczka, pięknie ozdobiły swoje ciasteczka i zobaczyły szkołę. Dziękujemy przedszkolakom I ich Paniom za wspólnie spędzony czas.         Kliknięciem w zdjęcie – powiększamy go

Prezent mikołajkowy

W piątek, 9 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podarowali prezent mikołajkowy naszym kochanym głuchołaskim przedszkolakom w postaci przedstawienia inspirowanego wierszami Juliana Tuwima. Autorkami spektaklu były p. Anna Rybotycka i Danuta Wójcik. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy VI b, I a , II a , III b i IV b oraz p. Agnieszka Szenawa. W Mikołaja wcieliła się nasza pani Agatka

Na "Balladynę" do Opola

28 listopada 2022 roku uczniowie klasy 8 A i 8 B wraz z opiekunami: p. Eweliną Kobzą, p. Patrycją Prochot- Sojką oraz p. Romanem Beskim wzięli udział w spektaklu pt. „Balladyna”. Przedstawienie odbyło się w ” Teatrze Lalki i Aktora ” w Opolu. Dzięki ukazaniu dramatu Juliusza Słowackiego w nowatorski sposób, możliwe było nawiązanie dialogi z młodzieżą. Balladyną rządzi ironia, przypadkowość i brak czułości. Świat ukazany w dramacie to świat sprzeczności, który tworzy rzeczywistość niemożliwą do pojęcia.

IV WYPOMINKI LISTOPADOWE - warto było się wybrać

IV Wypominki Listopadowe są już tylko wspomnieniem, ale dzięki filmowi przygotowanemu przez Pana Przemysława Miśniakiewicza na długo pozostaną w naszej pamięci…
Serdecznie dziękujemy, a Państwa zapraszamy do obejrzenia !! 😉 Link do pobrania poniżej:

O godzinie 11.11 zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego"

Jak co roku w przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszych szkolnych murach o godzinie 11.11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”.

Naukobus gościł w naszej szkole 27 i 28 października

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik wraz z nowym rokiem szkolnym odwiedza kolejne szkoły i uczniów w kraju. Mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą „Eksperymentuj!”, którą Naukobus wiezie na swoim pokładzie pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę. Miło mi poinformować, że 27 i 28 października Naukobus gościł w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Głuchołazach. W tych dniach uczniowie , którzy odwiedzili wystawę  mogli korzystać nieodpłatnie z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, zadawać pytania i odkrywać zjawiska przyrodnicze.

Wiadomość z Pragi

Jesteśmy na wycieczce w pięknej Pradze. Pierwszy dzień był pełen wrażeń i niezapomnianych chwil. Poznajemy historię tego pięknego miasta i uczymy się wspólnego przeżywania wielu doznań estetycznych i kulinarnych. 

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania

#CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
8-23 października miliony młodych ludzi z 72 krajów z całego świata uczestniczyło w wydarzeniach promujących te zagadnienia. Oczywiście, jak co roku, nie zabrakło w nim naszych uczniów. Panie Renata Turek i Jolanta Midor w swoich klasach 1a i 3a zorganizowały cykl zajęć poświęconych elementom kodowania i programowania. Dziękujemy i gratulujemy!

Po uroczystym Pasowaniu na ucznia

Uczniowie klasy 1a i 1b po uroczystym Pasowaniu na ucznia, udali się na Halę sportową Chrobry i do Studia Kids w Nysie. Na klasę 1b czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku .Uczniowie wspaniale spędzili czas , grając w różne gry sportowe, a także mieli możliwość strzelania z łuku pod okiem trenera. Natomiast klasa 1a bawiła się ponad dwie godziny w kolorowym świecie kulek,trampolin, zjeżdżalni i torów przeszkód.
Nasi pierwszoklasiści już wiedzą, że szkoła to nie tylko obowiązki ale również śmiech i zabawa

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dziś obchodzimy święto wszystkich pracowników szkoły: nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, którym życzymy zadowolenia z pracy, wielu sukcesów, dużo zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń.
W tym ważnym dniu odbyło się także pasowanie uczniów klas pierwszych, którzy wraz z wychowawczyniami: Panią Agnieszką Górniak-Rudecką oraz Panią Renatą Turek, przygotowali wspaniały program artystyczny..

ŚWIĘTO JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

W środę, 12 października, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, w ramach którego uczniowie klas 1a, 3b, 4a, 4b, 7, 8a i 8b przygotowali:
🇬🇧 scenki w języku angielskim pokazujące, jak bardzo przydatna jest jego znajomość w codziennej komunikacji 😉
🇪🇺 wiersze i piosenkę w języku niemieckim i francuskim
🇩🇪 łamańce w trzech językach, z którymi mogła zmierzyć się publiczność
🇺🇲 inscenizację wiersza Tuwima pt. „Rzepka” w języku angielskim .
Wszystkie występy były wspaniałe i pokazały, jak ważna jest znajomość języków obcych, ale także naszego języka ojczystego w codziennym życiu. Cały program opracowały i przygotowały Panie: Magdalena Kubowicz, Barbara Marcinkowska oraz Ewa Śmietanka.
Za pomoc dziękujemy Pani Marzenie Barzyk.

ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 10 i 11 października 2022r. uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w warsztatach Archipelag Skarbów, w trakcie których rozmawiali o dorastaniu, szczęściu, przyjaźni i miłości. Młodzież rozwijała swoje kompetencje w zakresie akceptacji siebie i asertywności. Spotkania przebiegły w przyjaznej atmosferze.

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach obchodów miesiąca bibliotek, którego tegoroczne hasło brzmi: ” Czytamy globalnie dla pokoju i harmonii „, pani bibliotekarka Barbara Marcinkowska przeprowadziła 2 lekcje biblioteczne w klasach trzecich. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat lektury
pt. ” Asiunia” Joanny Papuzińskiej, opowiadającej o dzieciństwie pisarki w czasie wojny. Uczniowie, pełni empatii i z wielkim zaangażowaniem, brali udział w dyskusji na temat zła, jakie niesie ze sobą każdy konflikt zbrojny.

Wirtualny sen w ramach Poznan Game Arena 2022

W sobotę 8 października,  jedenastu szczęściarzy z Naszej szkoły pod opieką pana Ryszarda uczestniczyło w międzyszkolnym wyjeździe na PGA, zorganizowanym przez ZS – Technikum Informatyczne przy współpracy z nauczycielami informatyki ze szkół podstawowych w naszym mieście. Impreza odbywała się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Liczbę uczestników szacuje się na 41 tysięcy. Fascynaci gier komputerowych i sprzętu najwyższej klasy znaleźli się w wymarzonym miejscu. Od wczesnych godzin rannych do wieczora można było realizować swój wirtualny sen w ramach Poznan Game Arena 2022.

Na spotkanie z przygodą i zielone lekcje do Zatorlandu

W piątek 7 października, nasi uczniowie z klas 2b i 3a pod wodzą swoich pań Kamili i Joli oraz pani pielęgniarki wybrali się na spotkanie z przygodą i zielone lekcje do Zatorlandu. W Parku Owadów poszerzyli swoją wiedzę na temat owadów i zobaczyli je w gigantycznych rozmiarach. Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach testowali w Miasteczku Ruchu Drogowego. Niesamowitym przeżyciem było spotkanie z ruchomymi prehistorycznymi gadami. Postacie z mitologii poznali podczas rejsu w Parku Mitologii. Nie zabrakło teżqesolych zabaw w Lunaparku, kina 5D i Parku linowego. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń. Dziękujemy też paniom Eli I Halinie za pomoc.

Aktualne rozkłady jazdy poniżej:

Sukces ósmoklasistów

Miło nam poinformować, że nasi ósmoklasiści świetnie wypadli na tegorocznym egzaminie. Uzyskali wyniki lepsze niż średnia gminy i średnia powiatu. 

Najlepsza wśród ósmaków okazała się Patrycja Tarchała – 93%. 

Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej edukacji.

Aktualności z ubiegłego roku szkolnego

wolontariat pracowniczy firmy Schattdecor na rzecz naszej szkoły

                                „Dziecko-to największe dobro”  takie hasło przyświecało pracownikom Schattdecor podczas remontu sali do zajęć specjalistycznych w naszej szkole. W prace zaangażowani byli ludzie o wielkich sercach:  pani Danuta oraz panowie: Adam, Andrzej, Mateusz, Robert, Adrian, Mariusz i Mateusz oraz nasi woźni i nauczycielki. Pomysłodawcą i koordynatorem była pani Alicja.

Odwiedź naszą szkołę razem z Olą i Bratkiem

Pewnego zimowego dnia siedmioletnia Ola postanowiła zwiedzić naszą szkołę. Sprawdź , co zobaczyła.

JUŻ JEST - SZYBKI I BEZPIECZNY INTERNET

Miło nam poinformować, że zostały ukończone prace instalacyjne i w szkole już działa szybki i bezpieczny internet w ramach OSE.

Szanowni Rodzice!

Prosimy o codzienne sprawdzanie poczty na koncie na Librus, ponieważ wszystkie ważne informacje od dyrekcji i nauczycieli przesyłane są do Państwa właśnie tą drogą.

Od 9.11.2020 roku (decyzją Premiera RP) zajęcia we wszystkich klasach prowadzone są zdalnie.

Uwaga! Nowe obowiązki!

opublikowano : 10.10.2020

W związku z panującą w kraju sytuacją epidemiczną – decyzją Premiera RP – nałożone zostają nowe obowiązki. Przypominamy, że na terenie PSP3 wszyscy uczniowie i pracownicy przebywający w przestrzeni publicznej np. korytarz zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki, przyłbicy itp.
Jednocześnie informujemy, że od 12.10.2020 r. obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia rodziców i interesantów na teren szkoły. W sprawach ważnych proszę kontaktować się przez sekretariat szkolny – telefon 774391832.

UWAGA! Rodzicie i uczniowie nie mogą podpinać swoich dysków sieciowych w Librusie. Uczniowie mogą / powinni przesyłać prace na adres wskazany przez nauczyciela. Przesłana przez pomyłkę instrukcja podpinania dysków kierowana była do nauczycieli.

Z życia szkoły

Najważniejszy dokument szkoły – Statut